- Strona Główna
- Dom i ogród
- Dozowniki na mydło – jak wybrać odpowiedni?
Dozowniki na mydło – jak wybrać odpowiedni?
Wybór dozowników na mydło wbrew pozorom nie zawsze jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Na rynku znajdziemy wiele propozycji od cenionych marek, którym warto przyjrzeć się bliżej. Sprawdźmy zatem, jak wybrać idealne dozowniki na mydło i jakie produkty są dostępne w sklepach!
Szeroka oferta producentów
Na szczęście dozowniki na mydło występują w wielu ciekawych wersjach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Różnice dotyczyć mogą głównie pojemności, sposobu podawania mydła i zastosowanego materiału. Jakie dozowniki oferują producenci? Postawić można między innymi na:
- Automatyczne dozowniki bezdotykowe
- Dozowniki mydła w pianie
- Tradycyjne dozowniki z pompką
- Dozowniki podające określoną ilość mydła niespienionego
Istotne jest także to, że poszczególne propozycje mają różny sposób montażu, uzupełniania i wygląd.
Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem? Pamiętajmy o tym, że pojemność aplikatora musi być dostosowana do ilości osób, które będą korzystać z dozownika na mydło. Dla dużej ilości użytkowników niezbędne są dozowniki o pojemnościach 800-1000 ml. Jeśli chodzi o materiały, powinny być one trwałe i solidne. Poza tym klienci zwracają uwagę także na montaż i sposób użytkowania dozownika.
Dozowniki na mydło
Jak działają dozowniki na mydło? Klasyczne wersje są uruchamiane za pomocą pompki lub przycisku. Aby skorzystać z mydła, trzeba docisnąć dany element. Oferowane są modele przeznaczone do naduszania wewnętrzną częścią dłoni oraz z przyciskanym od góry podajnikiem. Takie produkty świetnie sprawdzają się w łazienkach domowych i sanitariatach, z których korzysta niewielka grupa osób. Z kolei w miejscach publicznych nieocenione są dozowniki pozwalające zniwelować rozmnażanie się bakterii.
Popularnością cieszą się przykładowo specjalne dozowniki na mydło z dźwignią, jaka jest obsługiwana za pomocą łokcia. Jest ona umieszczona na odpowiedniej wysokości, tak aby użytkownicy zachowali komfort. Nie bez znaczenia jest to, że pewniejszym rozwiązaniem dla klientów jest model automatyczny. Jak widać, proces wyboru jest zależny od wielu aspektów, w tym także od potrzeb użytkowników.