Obroża czy szelki dla psa?

Obroża czy szelki dla psa?

Publikacja: on 21 marca, 2023 0 364Wyświetlenia

Właściciele czworonogów bardzo często zastanawiają się nad tym czy dla swoich pupili wybrać obrożę czy szelki. Oba rozwiązania posiadają pewne wady, jak i zalety. Dokładne przeanalizowanie wszystkich aspektów będzie umożliwiało dopasowanie najlepszego rozwiązania, które będzie wygodne dla psa oraz właściciela. W przypadku psów dobranie odpowiedniego zapięcia jest niezwykle istotne. Dopasowanie go do konkretnych oczekiwań pozwoli łatwiej zapanować nad pupilem, a także zagwarantować mu bardzo wysoki komfort funkcjonowania. Najlepsze produkty mogą sprawdzać się bardzo dobrze w danym zastosowaniu i mogą stanowić rewelacyjny wybór.

Obroża czy szelki dla psa?

To pytanie zadaje sobie wielu posiadaczy psów. Oba rozwiązania posiadają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Wiele osób twierdzi, że szelki są zdecydowanie wygodniejsze. Nie uwierają psa i pozwalają na bardziej równomierne rozłożenie ciężaru. Inni z kolei uważają, że jedynie obroża sprawdzi się w przypadku psów i jest najlepszym rozwiązaniem do wyprowadzania pupila na smyczy.

W przypadku obroży możliwa jest większa kontrola nad psem. Obroże zapinane na szyi w razie szarpnięcia pozwalają na łatwe utrzymanie psa. Ma to szczególne znaczenie przy silniejszych rasach, które mogą chcieć się wyrwać. Zakładana na szyję psa obroża pozwala na łatwiejsze kontrolowanie pupila bez użycia dużej siły. Dodatkowo jest świetnym sposobem na naukę chodzenia na smyczy. Odpowiednio dopasowana i zapięta obroża sprawdzi się nawet w przypadku szczeniaków. Pozwoli na wyrobienie w nich nawyku poruszania się przy właścicielu, a jednocześnie nie będzie prowadziła do dużego dyskomfortu. Na stronie: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/obroze-dla-psa/ można znaleźć szeroki wybór obroży dla różnych gatunków psów w różnym wieku. Z bogatej oferty łatwo wybrać produkt, który sprawdzi się dobrze.

Wybrane dla psa szelki sprawdzą się natomiast w przypadku wspólnego uprawiania sportów. Szelki typu guard zakładane na klatkę piersiową psa pozwalają na równomierne rozłożenia ciężaru u pupila. Nie obciążają bezpośrednio szyi i są wygodniejsze w użyciu. Dlatego też sprawdzą się w przypadku wspólnego uprawiania sportów. Pies będzie miał komfort podczas biegu i będzie mógł poczuć się swobodnie. W ten sposób łatwiej będzie zadbać o zdrowie psa i komfort poruszania się razem z nim. Szelki zapinane na tułowiu sprawdzą się również lepiej w przypadku gatunków z krótką szyją. Nie będą powodowały dyskomfortu i będą stanowiły bardzo dobry wybór dla wszystkich pupili. Na stronie: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/szelki-dla-psa/ dostępne są różne rodzaje szelek dla czworonogów.

Jak wybierać szelki i obroże?

W obu przypadkach warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Produkty mają bowiem bezpośredni kontakt ze skórą psa i powinny gwarantować wysoką wygodę. Świetnie sprawdzają się naturalne obroże skórzane lub rozwiązania materiałowe. Nie będą bowiem wywoływały dyskomfortu i prowadziły do pojawiania się podrażnień. Pupil będzie odczuwał komfort z obcowania z materiałem. Zarówno noszenie szelek, jak i obroży będzie dla psa bardzo przyjemne. Wysokiej jakości rozwiązania będą w stanie przy tym posłużyć przez dłuższy czas. Naturalne materiały nawet po wielu latach użytkowania nie ulegną uszkodzeniu i zachowają swoje właściwości. Dodatkowo na rynku można znaleźć produkty, które posiadają dodatkowo liczne zdobienia. W ten sposób można wyróżnić pupila i zaproponować dla niego stylowe produkty, które będą wyglądały świetnie.