brabus

Brabus, czyli jak udoskonalić doskonałość

By on 10 sierpnia, 2022 0 166 Views

Niemieckie przedsiębiorstwo tuningowe Brabus słynie ze swoich modyfikacji wprowadzanych w samochodach klasy premium – przede wszystkim Mercedesach, a ostatnio również w Porsche. Stuningowane pojazdy są często oznaczone przez charakterystyczny znak marki – podwójne B wpisane wkoło, co jest tak naprawdę symbolem jeszcze większej klasy, luksusu i lepszych osiągów. Jak to się w ogóle stało, że ktoś odważył się ulepszać samochody uważane za jedne z najlepszych na rynku? I dlaczego pojazdy Brabusa cieszą się taką renomą?

Brabus – jak to się zaczęło?

Historia narodzin marki Brabus to kwintesencja starego powiedzenia, mówiącego o potrzebie, jako matce wynalazków. Niemieckie przedsiębiorstwo założone zostało w 1977 roku i od samego początku zajmowało się tuningowaniem samochodów marki Mercedes – Benz. I nie stało się to wcale przez przypadek, chociaż dzisiaj firma tuninguje również inne pojazdy.

Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z dwóch założycieli firmy – Bodo Buschmann, był synem dealera samochodów marki Mercedes-Benz. Niestety przy okazji nie był fanem luksusowych limuzyn – wolał sportowe osiągi Porsche. Pozostając jednak wiernym rodzinnemu biznesowi, postanowił zamienić we własnym zakresie nieco ociężały pojazd na maszynę, która pod względem osiągów byłaby równa temu, co oferuje Porsche.

Z czasem z przeróbek Bodo zaczęli korzystać inni klienci salonów jego ojca, chcący cieszyć się udoskonalonym Mercedesem. I tak w skrócie wyglądała geneza Brabusa, przedsiębiorstwa, które jest w stanie zamienić auto premium w samochód jeszcze lepszy.

Co obejmują modyfikacje Brabusa

Za sukcesem Brabusa stoją przede wszystkim nowoczesne technologie, które w rzeczywisty sposób poprawiają osiągi pojazdów. Wiele innowacyjnych rozwiązań marki stało się rozwiązaniami stosowanymi w fabrycznej produkcji samochodów z wyższej półki, bo trzeba zaznaczyć, że tuning oferowany przez markę, jak i już gotowe pojazdy Brabus, to usługa i samochody dedykowane dla klientów o dość przepastnych kieszeniach. Przy czym modyfikacje mogą mieć naprawdę szeroki zakres, obejmujący:

  • tuning karoserii (poszerzenia, elementy aero)
  • modyfikację silnika i zawieszenia (lepsze osiągi i prowadzenie),
  • udoskonalenie wnętrza samochodu (elementy wykończenia, wyposażenie).
brabus

Tuning samochodu może być realizowany na indywidualne zamówienie lub w postaci specjalnych programów doskonalenia, dedykowanych dla konkretnych modeli Mercedesa czy Porsche. Brabus zajmuje się także modyfikacją pojazdów marki Maybach. Ciekawą propozycją firmy jest brabusowa wersja Smarta w postaci Brabusa Xclusive Aut. Co istotne, niemiecki tuner modyfikuje nie tylko samochody. Marka udoskonala także łodzie sportowe, a w ostatnim czasie na rynku pojawił się również pierwszy motocykl Brabusa.

Brabus – autoryzowany dealer i serwis w Polsce

Brabus to luksusowa marka popularna nie tylko w Europie, ale także w USA. W Polsce również znajduje swoich pasjonatów. Co ważne, modyfikacje Brabusa przeprowadzane są także przez polski autoryzowany serwis Brabusa – VCentrum w Warszawie, który oferuje nie tylko tuning wybranych modeli Mercedesa czy Porsche, ale jest także autoryzowanym dealerem samochodów Brabus.