• Strona Główna
  • Technologia
  • Dlaczego platformowy czujnik wagowy PW15AHY umożliwia procesy ważenia w najwyższej możliwej rozdzielczości?

Dlaczego platformowy czujnik wagowy PW15AHY umożliwia procesy ważenia w najwyższej możliwej rozdzielczości?

Publikacja: on 19 kwietnia, 2023 0 124Wyświetlenia

Uzyskanie jak najwyższej rozdzielczości jest pożądane w przypadku każdego pomiaru. Dlatego tak dużą popularnością cieszy się czujnik wagowy PW15AHY. Sprawdź, z czego wynikają jego doskonałe wyniki w tym obszarze.

Czujnik wagowy z ogromną liczbą działek

Na wartość rozdzielczości pomiaru wpływa przede wszystkim liczba działek maksymalnych specyficzna dla danego czujnika wagowego. W przypadku przetwornika PW15AHY maksymalna liczba działek to nawet 25 000. Minimalny interwał weryfikacji na tak wysokim poziomie daje możliwość dokonywania pomiarów w największej dostępnej rozdzielczości. Tym samym omawiany czujnik wagowy z powodzeniem wykorzystuje się do budowy legalizowanych wag o klasie dokładności C3. Co ważne, wspomnianą klasę dokładności można uzyskać zarówno na całości zakresu pomiarowego, jak i tylko na jego wyznaczonej części.

Bezpiecznie i stabilnie

Aby utrzymać maksymalną rozdzielczość, czujnik wagowy musi pracować w sposób niezakłócony. Jest to możliwe pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia urządzenia oraz zagwarantowania mu stabilności. W przypadku modelu PW15AHY osiągnięto te cele między innymi poprzez zastosowanie wyjątkowo solidnego korpusu oraz zapewnieniu szczelności na poziomie IP68/IP69k. Tym samym omawiany czujnik wagowy może być wykorzystywany nawet w najtrudniejszych warunkach. Stale podwyższony poziom wilgoci w otoczeniu nie stanowi przeciwwskazania do zastosowania tego sprzętu. Za stabilność przetwornika w dużej mierze odpowiada technologia 6-przewodowa. Gwarantuje ona kompensację zmian oporności poprzez dostosowanie długości przewodów elektrycznych do aktualnych potrzeb.

Czujnik wagowy PW15AHy to gwarancja najwyższej rozdzielczości. Wynika to z minimalnego interwału weryfikacji równego 25 000 działek, a także z solidnych zabezpieczeń czujnika i jego bardzo wysokiej stabilności. Warto też wspomnieć o wszechstronności sprzętu oraz możliwość łatwej integracji.