• Home
  • Elektronika
  • Naprawiać urządzenia Apple samodzielnie czy w serwisie – która opcja się opłaca?
Naprawiać urządzenia Apple

Naprawiać urządzenia Apple samodzielnie czy w serwisie – która opcja się opłaca?

By on 29 czerwca, 2022 0 282 Views

Uszkodzony MacBook lub iPhone to nic przyjemnego. Chociaż zdarzają się drobne usterki, stłuczenia ekranu lub przypadki zalania, niekiedy dochodzi do poważnych awarii kluczowych podzespołów. W internecie jest wiele poradników o tym, jak samemu poradzić sobie z problemem, ale czy warto z nich korzystać? Przeczytaj i dowiedz się, co zyskujesz, oddając sprzęt do profesjonalnego serwisu w Warszawie.

Naprawa urządzeń Apple – samodzielnie czy w serwisie?

Jesi Twoje urządzenie z logiem nadgryzionego jabłka odmówiło posłuszeństwa, na pewno zachodzisz w głowę, jak je naprawić. Pierwsza opcja to oglądanie dostępnych w sieci tutoriali lub filmików, aby podjąć próbę samodzielnego usunięcia usterki. Drugą możliwością pozostaje kontakt z profesjonalnym serwisem, który specjalizuje się w obsłudze pogwarancyjnej sprzętu Apple. Taka naprawa iPhone Warszawa jest usługa świadczoną przez różne firmy w stolicy. Która z dwóch opcji jest naprawdę opłacalna?

Czy opłaca się naprawiać sprzęty samodzielnie?

Próby samodzielnej naprawy MacBooka lub iPhone’a mogą wydawać się dobrym pomysłem, głownie ze względu na oszczędności. Owszem, za usługę nie zapłacisz wtedy ani złotówki. Niestety, to jedynie pozorna korzyść. W dłużej perspektywie czasu, własnoręczna naprawa może okazać się droższa niż niejedna czynności wykonywana w profesjonalnym serwisie! Jak to możliwe?

Samodzielna naprawa wcale nie jest taka łatwa

Pracując samodzielnie, na przykład na podstawie informacji zdobytych na forach internetowych, nie masz dostępu do specjalistycznych narzędzi. Nie wiesz też, kto udziela wspomnianych wskazówek – czy robi to fachowiec, czy amator. Ryzyko popełnienia błędu jest ogromne, tym bardziej, że sprzęty Apple są niezwykle zaawansowane technologicznie. Nawet jeśli uda się wykryć przyczynę usterki, to co powiedzieć o częściach zamiennych? Korzystanie z wątpliwej jakości podzespołów szybko się zemści, a telefon lub laptop będzie nadawał się jedynie do kolejnej naprawy. Z tego względu najlepszą opcją jest skorzystanie z usług serwisu.

Jak może pomóc sprawdzony serwis Apple?

Bez względu na rodzaj usterki, dobry serwis Apple dysponuje odpowiednim sprzętem, aby ją usunąć. Wykwalifikowani pracownicy przeprowadzają rutynowe czynności, takie jak wymiana baterii MacBook Air, jak również bardziej skomplikowane, na przykład naprawę Face ID lub innych sensorów. Dlatego nie ryzykuj. W końcu zależy Ci na tym, aby sprzęt działał bez zarzutu przez długi czas. Osiągniesz to, powierzając go fachowcom.