Na jaki fotel gamingowy warto postawić?

By on 31 stycznia, 2023 0 193 Views

Jaki fotel gamingowy będzie dla nas najlepszy? To oczywiście kwestia subiektywna. W końcu każdy z nas – graczy ma swój własny styl gry i inne odczucia względem wygody. Istnieją jednak pewne ponadczasowe cechy foteli gamingowych, które zapewnią nam maksimum komfortu przy zachowaniu odpowiedniej estetyki. O jakie cechy chodzi?

Charakterystyczny gamingowy design

Znane nam fotele gamingowe powinny przede wszystkim zapewniać niezapomniane efekty wizualne. Każdy znajomy, który wejdzie do naszej strefy gamingowej, powinien być zachwycony wykonaniem całej strefy, w której to właśnie fotel gamingowy wystawiony jest na pierwszy plan. 

Jak dobrać idealny fotel gamingowy pod kątem estetyki? Przede wszystkim warto go dopasować do kolorów wiodących w naszym pokoju lub przestrzeni gamingowej. Na szczęście fotele gamingowe IMBA oferują nam pełen zakres kolorystyczny wygodnych foteli – od jednokolorowych, stonowanych mebli dla spokojnych miłośników strategii, aż po przykuwające wzrok, wielokolorowe fotele, z nigdy nie będziemy chcieli już wstać. Prawdziwego kunsztu dodają charakterystyczne dla takich foteli poduszki, które przy okazji zapewniają doskonały komfort szyi i lędźwi. 

fotele-obrotowe.jpg

Fotel do pełnej regulacji = fotel idealny

Jak znaleźć najlepszy fotel gamingowy? To nie takie proste. Jednak funkcja pełnej regulacji poszczególnych elementów fotela znacznie ułatwia wybór. Tym właśnie charakteryzują się fotele Imba Seat. Regulacja wysokości siedziska? To standard, o którym nawet nie ma co wspominać. Prawdziwa zabawa zaczyna się od tych foteli, w których mamy możliwość regulacji odchylenia oparcia oraz podłokietników. To my, jako gamerzy – indywidualiści będziemy mogli samodzielnie spróbować wielu ustawień i znaleźć właśnie te, które jest dla nas najlepsze. 

Dodatkowym atutem foteli jest możliwość uruchomienia funkcji bujania. To pozwoli nam odstresować się przed lub po trudnej batalii i przemyśleć kolejne kroki w grze. 

Ergonomia fotela gamingowego

Ergonomiczny fotel gamingowy to taki, który cechuje się odpowiednimi, dopasowanymi do naszych potrzeb rozmiarami. Głębokość siedziska, wysokość fotela i jego szerokość – to wydaje się banalnie oczywiste, jednak tylko krzesło o odpowiednich rozmiarach pozwoli nam wykorzystać pełen jego potencjał. Potwierdzi to każdy, kto chociaż przez chwile miał okazje siedzieć na fotelu gamingowym o rozmiarach niedopasowanych do naszej sylwetki. 

Rozmiar idzie także w parze z ogólną wytrzymałością konstrukcji. W końcu nikt z nas nie chciałby doświadczyć rychłego upadku w najważniejszym momencie naszej gry. Czy fotel gamingowy jest solidny, nawet w momencie, gdy bardzo żywiołowo reagujemy na ruchy wirtualnych przeciwników? Dobry fotel gamingowy to taki, który będzie nam służył przez wiele lat i nie będziemy w stanie poznać po nim, jak wiele już z nami przeszedł. I nie tylko konstrukcja jest tutaj istotna, ale też sposób wypełnienia fotela. Zimna pianka to wybór idealny – zapewnia pełen komfort siedzenia bez względu na materiał obicia i eliminuje wszelkiego rodzaju odkształcenia, które stanowią cechę charakterystyczną tańszych modeli foteli gamingowych.

 Sprawdź interesujące fotele gamingowe na stronie: https://imbaseat.com