Parterowy dom pełen piękna i komfortu – poznaj te projekty!

Publikacja: on 26 kwietnia, 2023 0 297Wyświetlenia

Dom parterowy to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie piękno i funkcjonalność jednokondygnacyjnych wnętrz. Widok niskiej bryły, harmonijnie wkomponowanej w krajobraz, tworzącej doskonały duet z otaczającą przyrodą, zachwyca wielu Inwestorów. Jednym z największych atutów domu parterowego są przestronne, płynnie zintegrowane z ogrodem wnętrza, które zyskują wyjątkowy charakter, a otwarte przestrzenie, pełne naturalnego światła, sprawiają, że czujemy się w nich wyjątkowo swobodnie.

Chcąc spełnić marzenia o efektownym i komfortowym domu parterowym, należy wybrać odpowiedni projekt. Różnorodną kolekcję w tej kategorii przygotowała Pracownia ARCHON+ i w tym artykule prezentujemy trzy wybrane propozycje.

Dom w kosaćcach 3 (N) OZE”

Do realizacji marzeń o małej parterówce może zainspirować projekt „Domu w kosaćcach 3 (N) OZE”, który łączy prostotę i minimalizm nowoczesnej stodoły z funkcjonalnością i energooszczędnością. W standardzie przewidziano pompę ciepła jako źródło ogrzewania. Taras ogrodowy i efektowny design wykończenia to tylko niektóre z elementów, które sprawią, że inwestycja będzie piękna i wyjątkowa. To także reprezentant kolekcji: projekty domów tanich w budowie, zastosowane rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają ekonomiczną realizację. Budynek oferuje wygodny układ pomieszczeń z czytelnym podziałem na przestrzeń dzienną i nocną. Strefa dzienna składa się z salonu, jadalni i kuchni zintegrowanych w ramach otwartej przestrzeni. Atutem i wyjątkowym detalem jest panoramiczne przeszklenie prowadzące na taras, który biegnie wzdłuż całej elewacji ogrodowej. Minimalistyczna pergola stanowi osłonę dla letniej jadalni, co dodaje uroku tej strefie. Część nocna obejmuje trzy sypialnie z wyjściem na taras oraz czwarty pokój, który idealnie nadaje się na gabinet lub bibliotekę. W ramach części gospodarczej przewidziano spiżarnię przy kuchni oraz kotłownię z możliwością zorganizowania w niej pralni.

Dom w renklodach 15 (G2)”

Ten projekt to kwintesencja piękna i harmonii, którymi dom emanuje już na pierwszy rzut oka. Nowoczesna estetyka została tu podkreślona w subtelny sposób, całą bryłę domu pokryto jasnym tynkiem z akcentami o strukturze betonu. Dodatkowo drewniane okładziny stanowią piękną, naturalną przeciwwagę. Elewację wzbogacają liczne przeszklenia, a dach czterospadowy wprowadza reprezentacyjny element. Podcieniem osłonięta strefa tarasowa stanowi idealne miejsce na odpoczynek i letnią jadalnię, wzbogacona o przydomową roślinność, zyska wspaniały klimat. Funkcjonalny program użytkowy domu zapewnia komfort rodzinie, poszukującej przestronnego i słonecznego azylu. We wnętrzu zaprojektowano otwartą strefę dzienną obejmującą salon, jadalnię i kuchnię, w ramach części nocnej mieszczą się trzy sypialnie, w tym pokój rodziców z garderobą. Układ funkcjonalny uzupełniają dwie łazienki, a przez wiatrołap dostępny jest garaż dwustanowiskowy.

Dom w lipiennikach 2”

To dom z kolekcji projekty domów parterowych, który powinni bliżej poznać Inwestorzy, marzący o niewielkiej, wygodnej parterówce z czterospadowym dachem. Bryła charakteryzuje się nowoczesną stylistyką wykończenia i optymalnym programem wnętrz z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Część dzienna składa się z ustawnego salonu połączonego szerokim przeszkleniem z przestronnym tarasem, oferującym miejsce na letnią jadalnię, do której można przejść również bezpośrednio z głównej sypialni. W kuchni znajduje się narożne okno oraz zabudowa z półwyspem, przy którym można zaaranżować barek śniadaniowy. Przy kuchni nie mogło zabraknąć spiżarni do wygodnego przechowywania artykułów spożywczych. Do strefy nocnej prowadzi korytarz, z którego dostępne są trzy sypialnie i łazienka. Kotłownia gazowa jest jednocześnie wygodną pralnią.

Szczegółowe informacje o projektach oraz wizualizacje wnętrz dostępna są na www.archon.pl