Jak zabezpieczyć skórę przed słońcem? Zobacz te kosmetyki!

Publikacja: on 24 maja, 2023 0 208Wyświetlenia

Planujesz wakacyjny wyjazd? Marzy Ci się beztroska i relaks na leżaku? Zadbaj o odpowiednią ochronę swojej skóry. Dowiedz się, czemu ochrona skóry przed słońcem jest tak ważna, nie tylko latem! Rozszyfruj tajniki ich oznakowania! Poznaj praktyczne kosmetyki, które warto mieć pod ręką podczas wakacyjnych wojaży!

Najlepsze kremy SPF – odkryj kosmetyki, które warto mieć pod ręką na plaży tego lata!

Wszyscy kochamy słońce i życiodajną witaminę D, jednak opalanie może być szczególnie dotkliwie odczuwane przy skórze wrażliwej, dlatego warto sięgnąć po dedykowane do niej kosmetyki do opalania np. balsam nawilżająco-ochronny SPF 50 do wrażliwej skóry twarzy i ciała Avon Care Sun+, które skutecznie zabezpieczą ją przed słońcem. To  kosmetyk uniwersalny – możesz go stosować zarówno jako krem z filtrem do twarzy, jak i do ciała – i ultralekki – nie zapycha porów, łatwo się rozprowadza, za to dzięki zawartości ekstraktu z zielonej herbaty i witaminy E dodatkowo skutecznie nawilża i odżywia skórę. Ekstrakt z zielonej herbaty powoduje, że balsam działa kojąco na podrażnienia, pomaga zregenerować skórę i uniemożliwia rozwój stanów zapalnych. Stosujemy go ok. kwadrans przed opalaniem. Skuteczną ochronę, ale i przyjemne ukojenie dla Twojej skóry może przynieść Ci również mleczko ochronne z filtrem SPF 30 z dodatkiem mentolu, w wygodnej formie sprayu, lub wzbogacony ekstraktem z ogórka i aloesu, odświeżający balsam 3w1. Jeśli zaś nie tylko opalasz się, ale również korzystać z uroków kąpieli w morzu czy w odkrytym basenie, z pewnością przyda Ci się preparat wodoodporny, np. wodoodporny balsam nawilżająco-ochronny SPF 50 do twarzy i ciała Avon Care Sun+. Skutecznie ochroni Cię przed promieniowaniem UVA/UVB, ma lekką  formułę, dodatkowo nawilża i koi skórę, a co najważniejsze – możesz po niego sięgnąć niezależnie od typu skóry, jaki posiadasz.

 

Krem SPF do twarzy i ciała – dlaczego tak ważne podczas opalania jest stosowanie kremów z filtrem?

Słońce  jego promieniowanie oddziałuje na skórę przez cały rok, nawet wtedy, gdy nie leżysz w bikini na leżaku. Istnieją 2 rodzaje promieniowania:

  • UVB – odpowiedzialne za opaleniznę, najintensywniejsze wiosną i latem, przy nadmiernej ekspozycji na słońce może prowadzić do oparzeń skóry lub reakcji alergicznych, te z kolei mogą objawiać się w postaci zaczerwienienia, ale i pęcherzyków czy grudek, powodujących uporczywe swędzenie;
  • UVA – oddziałuje na skórę przez cały rok, nawet w pochmurne dni, wnikając w jej głębsze partie, uszkadzając ją i powodując jej przedwczesne starzenie.

Pamiętaj, że kremy z filtrem chronią przed jednym rodzajem promieniowania – UVB.

Co oznacza numeracja filtrów?

Skrót SPF oznacza z ang. Sun Protection Factor czyli wskaźnik (współczynnik) ochrony przed słońcem. Oznacza, o ile dłużej po zastosowaniu kosmetyku można przebywać na słońcu bez narażania się na oparzenia. Wartość filtra podaną na opakowaniu należy pomnożyć przez ilość minut, po jakich zwykle podczas opalania występuje u Ciebie rumień. Przykładowo jeśli Twoja skóra czerwieni się, to znaczy występują u Ciebie objawy poparzenia, np. po półgodzinnym przebywaniu na słońcu, to po aplikacji danego kremu ochronnego np. z filtrem SPF 30, dojdzie do tego dopiero po upływie 900 minut (30 minut x współczynnik SPF 30) czyli po 15-u godzinach. Czas wystąpienia objawów poparzeń może zależeć m.in. od typu Twojej karnacji, szerokości geograficznej, w jakiej przebywasz oraz właściwego sposobu zastosowania kosmetyków ochronnych (równomiernej aplikacji na skórze, odpowiednio wcześniej, oraz jej powtarzaniu w ciągu dnia). Należy mieć również świadomość, że nie zawsze objawy oparzenia wystąpią od razu po ekspozycji na słońce. Czasem może to mieć miejscu dopiero po paru godzinach.      

Kiedy warto używać kremów SPF do twarzy i ciała o wartości 50?

Kosmetyki z tym filtrem zapewniają bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Warto sięgnąć po nie w przypadku:

  • jasnej i np. piegowatej cery, jej wolniejszym opalaniu się oraz przy skłonności do poparzeń;
  • cery wrażliwej np. naczynkowej lub posiadającej pieprzyki albo inne rodzaje znamion;
  • skóry dziecka;
  • ciąży.

Arytkuł na zlecenie partnera, tj. Avon.