powiadomienia sms

Powiadomienia sms – czym są i jak działają?

By on 4 listopada, 2022 0 191 Views

Nie jest tajemnicą, że firmy wykorzystują wiele cyfrowych kanałów komunikacji, aby dotrzeć do obecnych i nowych konsumentów. Tradycyjny marketing może być kosztowny, a jeśli nie masz dużego budżetu reklamowego, prawdopodobnie potrzebujesz tańszego sposobu na przekazanie informacji konsumentom. W tym miejscu wkraczają powiadomienia SMS.

Obecnie firmy mają wiele sposobów na dotarcie do użytkowników i przyciągnięcie ich uwagi. Jednak ze wszystkich możliwych rodzajów komunikacji z klientami powiadomienia SMS okazały się najbardziej niezawodne. Jeśli szukasz tańszej opcji na nawiązanie kontaktu z wieloma odbiorcami w tym samym czasie, powiadomienia SMS mogą być najlepszym, a tym samym najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Czym są powiadomienia SMS?

Powiadomienia SMS to alerty w formie wiadomości tekstowej, które pozwalają firmom komunikować się z odbiorcami. Ich treść pojawia się w kilku miejscach na urządzeniu mobilnym, takich jak:

  • aplikacja do obsługi wiadomości,
  • ekran blokady,
  • centrum powiadomień

Powiadomienia SMS są istotne dla budowania wartościowej relacji między Twoją marką a odbiorcami. Użytkownicy otrzymują spersonalizowane wiadomości, promocje i informacje o zakupach w czasie rzeczywistym, a Twoja firma odnotowuje wzrost zaangażowania, ruchu i konwersji! Oto tylko kilka przykładów tego, w jakim celu firma może korzystać z powiadomień SMS:

  • promowanie ważnych wydarzeń
  • potwierdzanie wizyt i wysyłanie przypomnień,
  • informowanie o promocjach i rabatach,
  • aktualizowanie statusów zamówień.

Jak powiadomienia SMS wspierają rozwój biznesu?

Przy wysokich wskaźnikach otwarć, odczytów i odpowiedzi nic dziwnego, że firmy cały czas wykorzystują strategie marketingowe oparte na SMS-ach. Oto kilka sposobów wykorzystania powiadomień SMS do wspierania rozwoju firmy.

Utrzymuj koszty na niskim poziomie

W przeciwieństwie do mediów społecznościowych, nie potrzebujesz wysokiego budżetu reklamowego, aby użytkownicy mogli oglądać Twoje treści. Nie musisz się też martwić o sponsorowanie postów czy zmienne algorytmy. Korzystanie z powiadomień SMS do promowania firmy pozwala obniżyć koszty, jednocześnie zwiększając ROI. Powiadomienia SMS to niedrogie narzędzie, które pomoże rozwijać Twój biznes.

Dotrzyj do grupy docelowej

Ponad 6 miliardów ludzi korzysta z telefonów komórkowych na całym świecie. Stwarza to ogromną szansę na zwiększenie zasięgu dzięki powiadomieniom wykorzystującym SMS-y. Wiadomości tekstowe pozwalają dotrzeć do bardziej zróżnicowanej grupy odbiorców, ponieważ z usługi SMS korzystają ludzie w niemal każdej grupie wiekowej.

Twórz angażujące treści

Marketing SMS-owy wymaga od użytkowników dobrowolnego wyrażenia zgody na otrzymywanie wiadomości; oznacza to, że użytkownik musi wyrazić ochotę na kontakt. Nietrafne wiadomości mogą szybko spowodować rezygnację użytkowników, dlatego ważne jest, aby wykorzystać tę okazję do tworzenia angażujących, trafnych i spersonalizowanych treści. Gdy użytkownicy otwierają spersonalizowaną sugestię produktu, nagrodę lub kupon, są bardziej skłonni do zaangażowania się w wezwanie do działania i dokonania zakupu.

SerwerSMS – odkryj świat komunikacji mobilnej

Wdrożenie w firmie strategii marketingu bezpośredniego lub komunikacji opartej na powiadomieniach SMS nie jest skomplikowane, jeśli zlecisz to profesjonalnej firmie. SerwerSMS to dostawca narzędzi do komunikacji mobilnej w formie API, które można łatwo zintegrować z wewnętrznym oprogramowaniem biznesowym. Już teraz zapoznaj się z ofertą firmy SerwerSMS i wypróbuj za darmo przygotowane przez nie rozwiązania!