• Home
  • Moda
  • Zegarki Orient – japońska gwarancja jakości

Zegarki Orient – japońska gwarancja jakości

By on 20 kwietnia, 2023 0 49 Views

Przy zakupie tego typu akcesoriów często pojawia się ogromny dylemat. Zegarki różnią się wyglądem, funkcją oraz jakością. Trudno znaleźć model, który miałby każdy z tych wskaźników na bardzo dobrym poziomie. A jednak, na rynku zegarków znaleźć można czasomierze popularnej japońskiej marki Orient, które przez lata nie tracą na prestiżu, dzięki swojej świetnej jakości, długiej wytrzymałości, wysokim poziomem zaawansowania technicznego oraz ponadczasowym wyglądzie.

Orient – precyzyjne zegarki z kraju Kwitnącej Wiśni

Historia firmy Orient jest długa i bardzo owocna, dlatego też zegarki wyprodukowane pod tą nazwą są uznawane za prestiżowe oraz gwarantujące wysoką jakość. Powstanie japońskiego producenta czasomierzy datuje się na 1950 rok, a na jego czele stanął Shogoro Yoshida – zegarmistrz, który 50 lat wcześniej otworzył w jednej z dzielnic Tokio dobrze prosperujący sklep z zegarkami. Sklep ten zaczął się świetnie rozwijać, głównie dzięki sprzedaży importowanych modeli, ale po 35 latach ciężkiej pracy nastał czas na produkcję własnych zegarków, już w nowo budowanej fabryce. Cięzkie czasy II wojny światowej i trudności finansowe z tym związane zmusiły firmę do rozwiązania, mimo że próbowano jeszcze wznowić działalność.

W 1950 roku postanowiono powołać nową firmę, którą stanowili w większości pracownicy wspomnianej fabryki. Na jej czele ponownie stanął Shogoro Yoshida, a firmę nazwano Tama Keiki Company, którą rok później zmieniono w znane dziś wszystkim Orient Watch Company i zaczęto masową produkcję zegarków na rękę oraz budzików. To wtedy zaczęła się pełnoprawna historia tego wielkiego dziś producenta czasomierzy, która od początku postawiła na oryginalność i innowacyjność. Już kilka lat po otwarciu firmy, wprowadzone zostały nowe mechanizmy, które doścignęły swoje odpowiedniki z równie prestiżowego szwajcarskiego rynku. Nacisk na oryginalność pozwolił firmie w pełni zaistnieć w branży zegarków, głównie dzięki swoim innowacyjnym mechanizmom oraz nigdzie indziej niespotykanemu wzornictwu. To z czego zegarki Orient słynął do dziś.

orient-ra_as0003s_piano_landscape_still-2.jpg

Zegarki Orient – postaw na japońską dokładność

Japoński design to na pewno jedna z cech, które charakteryzują zegarki tego producenta. Wiele różnych wzorów, dokładnych wykończeń i użytych najwyższej jakości materiałów potrafią przekonać nawet najbardziej wymagającego klienta. Zegarki Orient to postawienie przede wszystkim na klasykę oraz minimalizm, czyli proste wskazówki i jednolite tarcze, które można zobaczyć w większości modelach tej firmy. Tego typu cechy pozwalają na noszenie zegarka w wielu okazjach, przez co nie czeka on w szufladzie na wyjątkowe sytuacje, tylko można ubrać go nawet na niezobowiązującą kolację czy choćby na co dzień. Firma Orient oferuje zarówno zegarki męskie z mechanizmami automatycznymi, jak i kwarcowymi, co pozwala klientowi dopasować zakup do osobistych preferencji, gdzie miłośnicy klasyki z pewnością wybiorą zegarki z ręcznym naciągiem, natomiast fanom techniki spodoba się napęd solarny. Znaczenie ma też wykończenie dodatku. Jednym będzie pasować Orient 2nd Generation Bambino Automatic, który przeznaczony jest na specjalne okazje dzięki swemu eleganckiemu wykończeniu z powłoki w kolorze żółtego złota, brązowemu paskowi oraz stali szlachetnej. Innym zaś do gustu przypadnie model Orient Classic Bambino II Automatic, który charakteryzuje się uniwersalnością, dzięki analogowemu datownikowi dni miesiąca oraz bransolety wykonanej z najwyższej jakości stali szlachetnej.

zegark-damskie-orient.jpg

Japoński producent oferuje czasomierze z dużą liczbą różnych funkcji, które mogą przydać się w określonych warunkach. To tylko od kupującego zależy czy chce mieć funkcjonalny dodatek, czy jednak elegancką ozdobę. Zegarki marki Orient charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością, dzięki czemu mogą służyć przez lata. Dodatkowo wyposażone są w sprawdzone szkiełko mineralne, które odporne jest na uszkodzenia oraz zarysowania. Drobne zachlapania również nie są problemem, ponieważ producent oferuje wodoszczelność w klasie 30 metrów. Niektóre modele, jak na przykład Orient Multi Year Calendar wyposażone są dodatkowo w kalendarz roczny. Niektóre opcje oferują nawet możliwość nurkowania. Dla przykładu model Orient M-Force Diver Automatic charakteryzuje opcja stop sekundy oraz wodoszczelność wynosząca 200 metrów, co pozwala na zabezpieczenie podczas pływania oczy nurkowania z akwalungiem.

Projekt bez tytułu (75).jpg

Zegarki Orient – klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody

Można posiłkować się na stwierdzenie, że czasomierze marki Orient będą zawsze popularne, ponieważ klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Warto więc sprawdzić bogatą ofertę od japońskiego producenta w sklepach internetowych. Jest duża szansa, że któryś z modeli wpadnie w oko, dzięki swojemu niespotykanemu eleganckiemu wzornictwu oraz wielu innowacyjnych funkcjach. Orient proponuje wiele opcji, zarówno ze względu na wygląd, jak i funkcje zegarka, co pozwala na dobór według własnego uznania. Wytrzymałość, wygląd i funkcjonalność, czyli to, co powinno charakteryzować idealny zegarek.

  Moda