ajlepsze laptopy gamingowe do 5000 zł

Najlepsze laptopy gamingowe do 5000 zł – ranking

By on 21 czerwca, 2022 0 823 Views

Gracze to jedna z najbardziej wymagających grup szukających nowego sprzętu komputerowego. Zwykle świetnie orientują się w najważniejszych elementach specyfikacji komputera, znając najnowsze wymagania popularnych tytułów gier. Do tego – mają świadomość, że sprzęt powinien być inwestycją na najbliższe lata. Nie mówiąc już o wygodzie intensywnego użytkowania na co dzień. Nic więc dziwnego, że gdy fani gamingu decydują się na zakup nowego laptopa do gier, całemu procesowi wyboru sprzętu poświęcają sporo czasu, dokładnie prześwietlając i porównując poszczególne modele.

To świadomi użytkownicy, którzy wiedzą, czego szukają. Zdają sobie sprawę z różnic między komputerem stacjonarnym a laptopem gamingowym i z pełną odpowiedzialnością decydują się na tę drugą opcją.

Z jakim budżetem trzeba się liczyć przy zakupie przenośnego komputera do gier? Nie ma górnego limitu – laptopy gamingowe są jednymi z najdroższych w ofercie. Czy można kupić dobrej jakości sprzęt do 5000 zł? W takim przedziale cenowym czeka wiele propozycji.

Co wziąć pod uwagę, wybierając laptop do gier?

Laptop gamingowy ma wiele przewag nad komputerem stacjonarnym, z których największą jest mobilność i możliwość oddawania się ulubionej rozrywce w dowolnym miejscu. Trzeba jednak wiedzieć, że w porównaniu z opcją stacjonarną, laptopy do gier zwykle nie mają tak potężnej specyfikacji, zwłaszcza, gdy mówimy o sprzętach w analogicznej cenie. Dlatego szukając najlepszego laptopa gamingowego, dobrze uważnie przyjrzeć się jego opisowi, by sprawdzić, czy odpowiada naszym potrzebom.

Na co zwrócić uwagę?

  • Procesor – odpowiada za szybką i płynną pracę komputera. Minimum to procesor czterordzeniowy.
  • Pamięć RAM – dobrze, by było jej minimum 16 GB – ale to zwykle parametr, który dość łatwo rozbudować.
  • Karta graficzna – w większości komputerów z zakładanej półki cenowej znajdziemy kartę NVIDIA GeForce RTX 3060. Warto zwrócić uwagę na TGP karty, czyli ilość mocy, jaką karta graficzna może pobrać. Im więcej – tym wydajność w grach jest wyższa.
  • Wygodna, podświetlana klawiatura – można polegać wprawdzie na zewnętrznej, podłączanej klawiaturze gamingowej, jednak szukając sprzętu przenośnego, dobrze kierować się przy wyborze wygodą użytkowania.
  • Design – to jedna z największych zalet laptopów gamingowych. Jest w czym wybierać!

Kiedy znamy kluczowe parametry, którym warto uważniej się przyjrzeć, czas przejść do konkretów i sprawdzić poszczególne modele do 5000 zł.

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł?

W budżecie do 5000 zł znajdziemy sporo ciekawych propozycji. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

  • ASUS TUF Gaming FX706HCB-HX114W FHD i5-11400H – płynność działania gwarantuje sześciordzeniowy procesor Intel® Core™ i5-11400H, a za doznania wizualne odpowiada karta graficzna NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 z 4 GB pamięci GDDR6. Za szybkie działanie dysku SSD odpowiada najnowsza technologia NVM Express (NVMe).
  • HP Pavilion Gaming 15-ec2211nw FHD Ryzen 5 5600H – doskonałą wydajność pracy zapewnia w tym modelu 6-rdzeniowy procesor mobilny AMD Ryzen™ 5 5600H. Za grafikę odpowiada karta NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 z 4 GB GDDR6 pamięci. Dzięki podświetlanej klawiaturze, można grać w ulubione tytuły o każdej porze.
  • Laptop ACER Nitro 5 AN515-57-58DW FHD i5-11400H – odznaczająca się wyjątkowym designem propozycja. Zastosowany procesor to Intel® Core™ i5-11400H, karta graficzna – NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4 GB GDDR6. W modelu tym znajdziemy wiele wejść HDMI i USB – by bez problemu podpiąć dodatkowe akcesoria. Są one równomiernie rozłożone w obudowie komputera, nie powinniśmy mieć więc problemu z podłączeniem kolejnych sprzętów.

Do 5000 znajdziemy sporo ciekawych modeli, wartych uwagi każdego fana gamingu. Jaki wybrać? W MediaMarkt czeka dużo laptopów do gier – przed zakupem dobrze zapoznać się ze specyfikacją i opiniami użytkowników.