kupno nowej zmywarki

Na co zwrócić uwagę przy kupnie zmywarki?

By on 14 października, 2021 0 401 Views

Na co zwrócić uwagę przy kupnie zmywarki?

Zmywarka to bardzo praktyczny i użyteczny sprzęt domowy, dzięki któremu będzie można zaoszczędzić sporo czasu, a także pieniędzy i wody. Zmywarka jest przyjazna środowisku, z pewnością warto posiadać ją w swoim domu. Na rynku dostępne jest jednak bardzo wiele najróżniejszych modeli. Kilka praktycznych porad powinno znacznie ułatwić wybór. 

Praktyczne szuflady 

Jedną z najważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu zmywarki jest to jak zaprojektowano jej szuflady. Powinny być one regulowane tak, aby można było je swobodnie podnosić lub opuszczać, a także składać i przestawiać niektóre elementy. Dzięki temu można pomieścić wszelkie elementy, nawet te bardziej niewymiarowe. 

Dodatkowym udogodnieniem jest także obecność specjalnych uchwytów na butelki, półek na sztućce itd. Ułatwia to segregację naczyń i pomieszczenie ich w zmywarce. 

Oprogramowanie 

Kolejną niezwykle znaczącą kwestią jest oprogramowanie. Dobra zmywarka powinna mieć kilka programów, w tym program skrócony, który pozwala na skuteczne usunięcie lżejszych zbrudzeń. Ważne są także mocniejsze programy i możliwość ich regulacji. 

Ponadto warto zwrócić uwagę na klasę suszenia. Jest ona oznaczona literami od A do G. Klasa A oznacza, że praktycznie od razu po zakończeniu zmywania, można wstawić suche naczynia do szafek. 

Interesującym dodatkiem jest funkcja LiftUp, a także wyparzanie. Funkcja LitfUp dotyczy możliwości regulowania położenie kosza znajdującego się na górze. Funkcja ta jest bardzo istotna i pozwala na dostosowanie wnętrza urządzenia do potrzeb indywidualnych. Zmywanie w takim urządzeniu jest zdecydowanie bardziej efektowne. Z kolei funkcja wyparzania przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy w domu jest małe dziecko, można zachować sterylność akcesoriów, a co za tym idzie bezpieczeństwo malucha/ 

Inne kwestie, które warto wziąć pod uwagę

Podczas wyboru zmywarki, należy także zwrócić uwagę na klasy efektywności energetycznej. Najbardziej efektowna jest klasa A, natomiast najmniej klasa G. Warto zaznaczyć, że nowoczesne modele pracują w klasie AAA. 

Zmywarki mają także bardzo różne wymiary. W sprzedaży są sprzęty o szerokości 45, 55, 60 lub 65 cm. Wybór zależy od miejsca, które można na nią poświęcić, a także od tego jak dużo osób będzie z niej korzystać. Jeśli rodzina jest wielodzietna, z pewnością powinna się zdecydować na bardziej pojemny sprzęt. Niektóre modele przeznaczone są do zabudowy, a inne są wolnostojące. Można je ustawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie sprzętów, które można ukryć za frontami szafek kuchennych. 

Aby zmywarka zapewniała komfort domownikom, powinna także generować stosunkowo mało hałasu. Jest to mniej oczywisty parametr, jednak także warto go wziąć pod uwagę. Warto wybrać modele, które nie przekraczają 45 dB. Sprzęty powinien także posiadać gwarancję. Jest to drogie urządzenie, dlatego trzeba mieć możliwość naprawy, w przypadku jakichkolwiek problemów. 

Na koniec, warto zaznaczyć, że niektóre modele zmywarek dostępnych w sklepach, posiadają dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę. Ciekawą kwestią jest elektroniczny sensor, przepływowy ogrzewacz wody, system AquaSafe, opóźniony start, a także możliwość połowy załadunku. 

Wybierając zmywarkę należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Zakup powinien być świadomy i dokładnie przemyślany. Dobrze wybrany sprzęt powinien przez długie lata działać bez zarzutu i radzić sobie nawet z największym brudem.