kiedy otwarte sklepy Kaufland

Kaufland – godziny otwarcia

By on 13 lutego, 2022 0 734 Views

Kaufland  jest siecią hipermarketów, które należą do niemieckiej Grupy Schwarz. Do tej samej firmy należą także popularne dyskonty Lidl. Pierwszy sklep tej marki został powołany do życia w 1968 roku w Niemczech.

Kaufland działa także w innych europejskich krajach: w Czechach, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Mołdawii i oczywiście w Niemczech.

Sieć Kaufland jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Polski rynek jest drugim po Niemczech pod względem poziomu inwestycji kapitału.

Godziny otwarcia sklepów

Aktualnie większość marketów jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00.

Godziny otwarcia sklepów spożywczych w różnych krajach

Niektóre kraje, w tym Polska, szczególnie te, w których populacja lub historia są oparte na silnym wpływie chrześcijaństwa, nie zezwalają na niedzielne zakupy.

W krajach islamskich niektóre sklepy są zamknięte w piątki na modlitwy w południe. Specjalne godziny otwarcia mogą obowiązywać w trakcie Ramadanu.

W Izraelu wiele sklepów jest zamkniętych w piątkowe wieczory i soboty w ciągu dnia w Szabat (żydowski szabat)..

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie prawie wszystkie sklepy spożywcze są otwarte przez cały rok. Wyjątkiem są Święta Dziękczynienia, Bożego Narodzenia i Niedzieli Wielkanocnej. Dochodzą do tego uregulowania lokalne, które mogą zakazywać w niektórych hrabstwach zakupów w niedzielę. (1)