programy komputerowe dla studenta

Najlepsze programy komputerowe dla studenta. Jak być zorganizowanym na studiach?

Publikacja: on 21 października, 2022 0 433Wyświetlenia

Odpowiednia organizacja to podstawa. Planując swój rozkład dnia, a także zadania do wykonania, można o wiele lepiej przyswoić dany materiał i cieszyć się większą ilością wolnego czasu. Doskonale wiedzą o tym studenci, którzy w czasie roku akademickiego mają naprawdę wiele pracy. Przedstawiamy najlepsze programy komputerowe dla studentów, które ułatwią zarządzanie czasem.

Programy ułatwiające zarządzenia czasem dla studentów

Kiedy ma się sporo na głowie, o części istotnych zadań można po prostu zapomnieć. Każdy, kto choć raz nie zapisał tego, co ma zrobić, ponieważ twierdził, że na pewno to zapamięta, wie, że to najgorsze możliwe rozwiązanie. Właśnie dlatego lepiej wyposażyć się w najlepsze programy do zarządzania czasem.

1. Evernote – najważniejsze informacje zawsze pod ręką

Pierwszy program, na jaki warto zwrócić uwagę, to Evernote. Umożliwia on tworzenie notatek, które można wyświetlać na wszystkich urządzeniach, na których mamy go zainstalowanego. Zgromadzone zapiski można urozmaicać dźwiękami, obrazami, a także dokumentami czy innymi plikami. Co więcej, program ten pozwala na łączenie swoich notatek, harmonogramów oraz zadań, aby wszystkie najważniejsze dane zawsze mieć pod ręką. Evernote jest darmowy, jednak istnieje możliwość zakupu wersji premium, przy której możemy skorzystać ze zniżki studenckiej.

2. Microsoft OneNote

Microsoft OneNote to kolejny przyjazny studentom bezpłatny program. Jego największą zaletą są niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o tworzenie notatek. Można wklejać do nich multimedia, a także, za pomocą rysika, nanosić odręczne uwagi czy dopiski. Ponadto Microsoft OneNote zapewnia świetną organizację dokumentów poprzez oznaczanie ich tagami itd. Program ten można także integrować z innymi narzędziami dostępnymi w pakiecie Office.

3. Trello – cyfrowa tablica korkowa

Prawie każdy z nas miał kiedyś nad biurkiem tablicę korkową, na której obok planu lekcji zawieszaliśmy kolorowe karteczki z przypomnieniami. Dla wielu osób taki sposób organizacji jest najlepszy, ale nie zawsze możemy pozwolić sobie na posiadanie fizycznej tablicy. Istnieje jednak na to sposób. Trello to program, którego interfejs wygląda jak klasyczna tablica korkowa. Można na niej przypinać fiszki i karteczki. Trello można również integrować z innymi programami, np. Slackiem, a także korzystać z niego zespołowo. Maskotką programu Trello jest pies Taco, który swoim urokiem uprzyjemni planowanie i zapisywanie ważnych zadań.

Znakomite łącze dla lepszej organizacji – INEA światłowód

Aby działać szybko, sprawnie i w mgnieniu oka wykonywać wszystkie zaplanowane zadania, warto wyposażyć się w niezawodny Internet światłowodowy. Dzięki niemu każdy student będzie mógł skupić się na pracy i nauce, a nie oczekiwaniu na załadowanie strony bądź połączenie się ze znajomymi.

INEA światłowód to przykład znakomitej oferty dla studentów i nie tylko. Dostawca ten przygotował kilka propozycji dla mniej i bardziej wymagających użytkowników sieci. Internet światłowodowy zapewnia przede wszystkim stabilne i niezawodne połączenie. Ponadto INEA światłowód opiera się na łączu symetrycznym, które gwarantuje taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Aby w pełni cieszyć się z płynnego działania programów i aplikacji dla studentów, warto postawić na światłowód o prędkości 1 Gb/s. INEA zapewnia łącze z niskim pingiem, czyli niewielkim opóźnieniem w odpowiedzi serwera, dzięki czemu nauka zdalna i planowanie zadań przebiegnie bez zakłóceń.