słuchawki przewodnictwo kostne

Słuchawki z zastosowaniem przewodnictwa kostnego

By on 14 października, 2021 0 516 Views

Zatykanie uszu zatyczkami, lub zakrywanie ich dużymi poduszkami od słuchawek, to nie jedyny sposób na cieszenie się muzyką w podróży. Dzięki niezwykłej technologii możesz słyszeć dźwięki emitowane przez wibracje przez czaszkę. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś słuchawek z przewodnictwem kostnym, powinieneś to zrobić, to świetny sposób na słuchanie muzyki, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości otoczenia. Twoje uszy pozostają wolne, korzystasz z doskonałego dźwięku i możesz bez problemu prowadzić rozmowy telefoniczne.

W technologii przewodnictwa kostnego muzyka jest przekazywana przez kości policzkowe, podczas gdy uszy pozostają całkowicie wolne. Duża zaleta – Twoje ucho pozostaje otwarte, dzięki czemu możesz nadal słyszeć dźwięki otoczenia.

Dlaczego przewodnictwo kostne?

Człowiek jest w stanie odbierać dźwięk przez powietrze, lub swój układ kostny. Jednak wraz z rozwojem technologii narodziły się słuchawki z przewodnikiem kostnym, które zrewolucjonizowały rynek słuchawek naszych czasów. 

Urządzenia produkowane są w formie obręczy połączonej z urządzeniem odtwarzającym za pomocą przewodu lub bezprzewodowego modułu Bluetooth. 

przewodnictwo kostne

Jeśli słuchamy muzyki przez zwykłe słuchawki, fale akustyczne przepływają przez powietrze z ucha zewnętrznego przez kanał słuchowy, w kierunku błony bębenkowej, a następnie dalej do ucha wewnętrznego, gdzie sygnał jest przetwarzany na sygnały nerwowe, które mózg przetwarza i słyszymy dźwięki.

 Jednak niewiele osób wie, że można inaczej stymulować ucho wewnętrzne, bezpośrednio przenosząc drgania na czaszkę. 

W porównaniu ze standardowymi słuchawkami, interesującą cechą technologii przewodnictwa kostnego jest to, że nie zakrywa ona ucha, a tym samym kanału słuchowego. 

Najistotniejszy jest fakt, że słuchawki wysyłają swój dźwięk bezpośrednio przez kości do ucha.

słuchawki kostne

 Szczególną cechą słuchawek z przewodnictwem kostnym jest to, że nie są one noszone w uchu ani nad uchem, ale raczej umieszczane na tylnej części policzka, poniżej skroni.

 Przekazują dźwięk bezpośrednio do ucha poprzez wibracje na kości, zamiast zwykłych wibracji w powietrzu.

 To sprawia, że muzyka wydaje się niezwykle intensywna. W medycynie ten rodzaj słyszenia nazywa się przewodnictwem kostnym. Jest stosowany do specjalnych aparatów słuchowych, które po prostu pomijają kanał słuchowy, błonę bębenkową i kosteczki słuchowe. 

Aby coś słyszeć przez przewodnictwo kostne, tylko ślimak i ucho wewnętrzne muszą funkcjonować dobrze.

Zestaw słuchawkowy z przewodnictwem kostnym zapewnia niewiarygodnie niesamowitą jakość dźwięku, gwarantując bogate, połączone wrażenia słuchowe. 

 Ten lekki, zestaw słuchawkowy pozwoli Ci cieszyć się muzyką, podcastami i rozmowami bez utraty komfortu.

 Doskonała redukcja szumów pozwala wyciszyć dźwięk z zewnątrz, dzięki czemu możesz skupić się  na tym, czego słuchasz, bez jednoczesnego odcinania się od świata.

Zestaw jest również odporny na kurz, wodę i pot, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać każde warunki pogodowe. 

Warto zainwestować

Słuchawki z przewodnictwem kostnym świetnie nadają się do aktywności sportowej, do jogi, biegania, do biura, codziennego użytku, jazdy, sportu i nie tylko. Wysyłają wibracje bezpośrednio do małych kości ucha wewnętrznego, omijając samą błonę bębenkową i pozwalając słyszeć wszystko wokół siebie prawie bez zakłóceń. 

Słuchawki kostne nie koncentrują się na uchu wewnętrznym, pozwalają w pełni doświadczyć świata zewnętrznego. Taka technologia jest szczególnie poszukiwana na boisku sportowym, pozwalając użytkownikowi kontrolować otaczający go świat i reagować w odpowiednim czasie, np. słyszeć wskazówki, dostrzegać samochody, czy komunikować się z osobami bez utraty koncentracji. 

Dodatkowo słuchawki z przewodnictwem kostnym cieszą się godną pozazdroszczenia popularnością wśród kierowców i pracowników dużych biur, ze względu na specyfikę ich pracy.

Słuchawki na przewodnictwo kostne umożliwiają kontakt ze światem zewnętrznym i są najbezpieczniejszą alternatywą dla ucha w porównaniu z konwencjonalnymi słuchawkami. 

Można więc prowadzić rozmowy, bez wyłączania muzyki, lub słyszeć nadjeżdżający samochód w korku ulicznym, czy na pasach.

Omijając samą błonę bębenkową, pozwalają słyszeć wszystko wokół siebie prawie bez przerwy. W odróżnieniu od klasycznych słuchawek zestaw z przewodnictwem kostnym chroni podczas użytkowania przed światem zewnętrznym.

Słuchawki są bardzo praktyczne, dość lekkie i naprawdę wygodne. Stabilnie leżą na swoim miejscu. To najlepsze słuchawki, które nie niszczą słuchu i jednocześnie pozwalają zachować świadomość otaczającego nas świata. 

http://www.goldendance.co.jp/English/boneconduct/01.html