Gotowe desery

Gotowe desery – czy czeka nas rewolucja?

Publikacja: on 10 stycznia, 2023 0 289Wyświetlenia

Słodkie przekąski są czymś, od czego wielu z nas nie jest w stanie się oderwać. Czy jednak gotowe propozycje z marketów mogą nas zaskoczyć smakiem? Gotowe desery są już modne za granicą. Czy w Polsce ten trend również zaskoczy?

Misja: deser – słodkie przekąski błyskawiczne?

Na razie w Polsce znajdziemy niewiele interesujących propozycji z dziedziny gotowych deserów. Jedynie kilka marek ma w swojej ofercie pojedyncze produkty tego typu. Mowa tu m.in. o Good Mood. W tej chwili dostępne są dwa, niewątpliwie wyróżniające się desery – kulki ryżowe i deser Chia. Inne sieci oferują np. owsianki Chia, ale są one sprzedawane w formie wymagającej dodatkowego przygotowania.

W przypadku gotowego deseru mamy jednak do czynienia z posiłkiem, który możemy zjeść od razu – nie ma potrzeby podgrzania, zalania wrzątkiem ani niczego w tym rodzaju. To zwyczajny deser, tylko wzięty z opakowania, a dodatkowo wykonany w unikatowym stylu i z inną recepturą. Świetnym szybkim gotowym deserem są też płynne przekąski marki Foodini. To owocowe, pożywne smoothie, w wygodnym opakowaniu, które można bez problemu wziąć ze sobą do torebki czy plecaka. Można je dostać w sklepach Żabka.

Czy gotowe desery mają szansę zaistnieć nad Wisłą? Oczywiście! W przyszłości w naszych sklepach będziemy mieć znacznie szerszy ich wybór.

Słodkie przekąski – gotowe desery są słodkie, ale i zdrowe

W przypadku każdej tego typu innowacji na rynku żywieniowym trzeba trafić w gusta klientów. A czym kierują się Polacy w XXI wieku? Okazuje się, że cena spada na dalszy plan. Coraz większą uwagę zwracamy na to, co jemy, a nie za ile jemy. Wygląda na to, że zdrowe słodkie przekąski mają niemałe szanse na zawojowanie całości tego rynku w Polsce. Co jednak mają one, czego nie mają inne produkty gotowe ze sklepu? Wymieńmy ich kluczowe zalety.

Przede wszystkim gotowe desery to produkty pełnowartościowe. Naprawdę niełatwo połączyć ze sobą niezwykle zdrowe ziarna, owoce i kilka dodatków w celu stworzenia z nich dania, które podbije serca fanów słodkości. A jednak da się – np. w kulkach ryżowych znajdziemy ryż, ekstrakt kokosowy, mango, marakuję i wiórki kokosowe. Z kolei w pożywne smoothie, takie jak Foodini mają smak prawdziwych owoców i warzyw, bez dodatku utrwalaczy i substancji słodzących. Sposób ich przygotowania sprawia, że zachowują naturalne właściwości swoich składników. Płynna przekąska zawiera też zboża, nasiona i przyprawy.

Po drugie, gotowe desery nie zawierają tak dużej ilości cukru. A nawet jeśli znajdziemy go w składzie, to przeważnie chodzi o cukier z naturalnych źródeł – np. owoców. To rozwiązanie znacznie zdrowsze niż przecukrzone i dodatkowo suto doprawione tłuszczem żelki, pierniki i podobne słodycze.

Co więcej, znajdziemy tu smaki bez mleka. Oznacza to, że jest to dobra alternatywa dla alergików. To także słodkie przekąski dla wegan – w końcu mogą delektować się smakami deserów azjatyckich bez konieczności czasochłonnego przyrządzania ich w domu albo zamawiania w drogiej restauracji.

Gotowe desery – czy czeka nas rewolucja?

Na to się zapowiada – Polacy niejednokrotnie już udowodnili, że chłoną zagraniczne smaki, aż im się uszy trzęsą. Słodkie przekąski wypadną w tym wypadku tak samo – tylko czekać, aż każdy sklep pochwali się na swojej półce takimi rozwiązaniami. Na razie pewną rozpoznawalnością na tym polu cieszy się Żabka. Zresztą reklamuje się ona jako sklep, który wyróżnia się tym, że w swoim asortymencie ma niezliczoną ilość „gotowców”.

Gotowe desery powoli dołączają do grona gotowych obiadów, gotowych śniadań i innych posiłków, które mają zapewnić, że to my będziemy gotowi na wszystko. Zachęcamy tym samym do budowania swoich diet w obliczu zmian rynkowych w XXI wieku. Dziś znacznie łatwiej jest znajdować pełnowartościowe produkty z policzonymi dla nas makroskładnikami.