Płytki z motywem roślinnym – nadaj nowego charakteru swojej kuchni!

Publikacja: on 2 stycznia, 2023 0 365Wyświetlenia

rend związany z powrotem do wszystkiego, co kojarzy się z przyrodą, trwa w najlepsze – tłumaczy to, chociażby stale rosnąca popularność płytek z motywem roślinnym. Rozłożyste palmy, strelicje, helikonie zdobią wnętrza, niczym prawdziwe dzieła sztuki!

Płytki z motywem roślinnym, a tęsknota z naturą!

Zgiełk pędzącego miasta przytłacza i stresuje, nic więc dziwnego, że szukamy ukojenia w naturze. Na szczęście nie musimy przenosić się do lasu, by być bliżej niej. Wystarczy, że będziemy starali się otaczać roślinami nie tylko na co dzień, ale również we wnętrzach!

Płytki z motywem roślinnym charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem – stanowią jeden z głównych wyznaczników stylu rustykalnego, shabby chic, angielskiego, boho, vintage. Otoczone złotem czy też delikatnym różem bez problemu odnajdą się w pełnych kobiecości wnętrzach glamour. W zależności od motywu, na który się zdecydujemy, możemy poczuć się jak w pachnącym ciepłą jesienią parku, egzotycznej dżungli lub na kwiecistej, wiosennej łące!

Płytki z motywem roślinnym, jak wkomponować je do wnętrza?

O tym, że płytki z motywem roślinnym potrafią odmienić całkowicie wystrój mieszkania, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy zajrzeć na: https://www.rawdecor.pl/plytki-z-motywem-roslinnym.html, gdzie czeka na nas mnóstwo gotowych inspiracji z modelami: Autumn Leaves, Aurora Green, Spring Leaves czy też kultowym Flabellum Jungle w roli głównej! Jak wybrać ten jedyny, idealny?

Warto nie tylko na bieżąco śledzić trendy, ale również realistycznie ocenić parametry swojego wnętrza. Niewielkie pomieszczenie będzie wyglądało zdecydowanie lepiej, jeśli florystycznym wzorem ozdobimy jedną, a nie wszystkie ściany. Z kolei w tych nieco większych, możemy pozwolić sobie na szczyptę kontrolowanego szaleństwa. Tak, aby wyeksponować ich piękno, a nie otrzeć się o kicz!

Osoby naprawdę spragnione kontaktu z przyrodą mogą ją zaprosić również do innych pomieszczeń – kuchni, sypialni, czy też salonu. Możliwości jest naprawdę sporo! W kreowaniu takiego klimatu niezwykle pomocne są wszelkiego rodzaju dodatki inspirowane światem fauny i flory. Ich rola wybiega daleko poza tą ozdobną. Z jednej strony korzystnie wpływają na nasze samopoczucie, ułatwiają relaks, a drugiej dodają energii i pobudzają kreatywność!

Płytki łazienkowe z motywem roślinnym, które inspirują!

Dla naszych babć kwiaty we wnętrzach były oczywistością – ożywiały smutną rzeczywistość PRL-u, napawały optymizmem. Nad wanną, nad lustrem, na półce, na podłodze. Dzisiaj ich miejsce zajęły płytki łazienkowe z motywem roślinnym, które nie dość, że są zdecydowanie bardziej efektowne, nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji! Wystarczy woda z dodatkiem delikatnego detergentu.

Do przyrody nawiązują poprzez kolory, wzory, bioformiczne kształty. Doskonale czują się w towarzystwie barw ziemi – poczynając od złamanej bieli po delikatny beż pustynnego piasku. Zgaszona czerwień, żółć słońca, pomarańcz, brzoskwiniowy róż – z nimi również stworzą zgrany duet.