Jak kupić dobrej jakości monitor w niskiej cenie? – Monitory poleasingowe

Publikacja: on 24 maja, 2023 0 197Wyświetlenia

Korzystanie z komputera bez monitora nie jest możliwe, natomiast przy podłączeniu sprzętu niskiej jakości – niekomfortowe. Wyposażenie odpowiadające dzisiejszym standardom technologicznym to podstawa do bezproblemowej obsługi różnych programów czy aplikacji. Jeśli chcesz korzystać z nowoczesnego sprzętu w rozsądnej cenie, pomyśl o zakupie monitora poleasingowego. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie monitora?

Monitor to przede wszystkim obraz, który wyświetla się na ekranie, dlatego dla wielu osób najważniejszym z elementów przy zakupie sprzętu będzie rozdzielczość i przekątna ekranu. Nie zawsze większy monitor zapewnia lepszy komfort pracy, ponieważ dostępne w sprzedaży monitory o przekątnej 20 cali w zupełności sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Jeśli chcesz cieszyć się szczegółowym obrazem, pomyśl o wyborze monitora zapewniającego rozdzielczość w formacie co najmniej Full HD.

Drugim z ważnych elementów jest rodzaj matrycy. Możesz spotkać się z pojęciami, takimi jak IPS, MVA i PVA – to komponenty nowszej generacji, które zapewniają realne odzwierciedlenie kolorów, szerokie kąty widzenia oraz krótki czas reakcji. W przypadku starszych typów matryc np. TN jest trochę inaczej – użytkownik zyska bardzo wysoką dynamikę i szybki czas reakcji, jednak otrzyma niższą jakość obrazu. Przy zakupie znaczenie mogą mieć również, takie parametry jak: jasność, kontrast oraz rodzaj podświetlenia, które warto dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Jaki monitor do komputera wybrać – nowy czy używany?

Używane monitory w wielu przypadkach nie odstają jakością od sprzętu nowego, dlatego wybór ich staje się coraz bardziej popularny – i opłacalny. W niższej cenie możesz otrzymać monitor, który odpowiada potrzebom zdalnej pracy, nauki, codziennemu użytkowaniu, a także rozrywce. Dobrymi parametrami technicznymi wyróżniają się przede wszystkim monitory poleasingowe, czyli serie biznesowe monitorów, które ponownie wróciły do sprzedaży po zakończeniu umów leasingu. Taki sprzęt zazwyczaj był używany około 2-3 lata (okres trwania umowy), a często zaledwie kilka miesięcy, dzięki czemu trudno odróżnić go od modeli nowych z oferty renomowanych producentów wyposażenia komputerowego.

Zalety wyboru monitora poleasingowego

Monitory poleasingowe zyskują uznanie wielu użytkowników ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości. To zazwyczaj sprzęt producentów, takich jak: HP lub Dell, znanych ze swoich serii biznesowych i wytrzymałych komponentów, których obecność przekłada się na bezproblemową obsługę przez wiele lat.

Warto podkreślić, że w przypadku zakupów monitorów poleasingowych w salonie sprzedaży zyskasz większą gwarancję na temat stanu technicznego sprzętu. Monitory po powrocie od klientów leasingowych są weryfikowane pod względem użyteczności i dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych testów trafiają do sprzedaży. Stan zewnętrzny monitorów możesz ocenić na podstawie przyjętej klasyfikacji, która wyróżnia produkty trzech grup: klasy A, A- oraz B opisujące ich wygląd.

Gdzie najlepiej kupić monitor poleasingowy?

Z zamiarem zakupu monitora poleasingowego najlepiej zgłosić się do zaufanego dostawcy. W dobie rozwoju sektora e-commerce wielu z nich możesz znaleźć online i skorzystać z ich oferty bez obaw o bezpieczeństwo transakcji czy zakup niedziałającego monitora. Szeroki wybór w zakresie poleasingowego sprzętu komputerowego oferuje sklep SERVECOM, który posiada również swój stacjonarny punkt w Częstochowie przy ul. Mikołaja Kopernika 2. Specjaliści dokładnie oceniają wszystkie modele, które trafiają do nich po zakończeniu umów poleasingowych, w razie potrzeby dokonują podstawowego serwisu sprzętu i obejmują go co najmniej 12-miesięczną gwarancją.