jak szybko ściągnąć muzykę z youtube

Jak szybko ściągnąć muzykę z Youtube?

By on 11 października, 2017 0 697 Views

Jak szybko ściągnąć muzykę z YouTube? To pytanie z pewnością zadawałeś sobie w przeszłości nie raz. Na szczęście odpowiedź na nie jest całkiem prosta.

Pobieranie muzyki z YT

YouTube jest platformą, na której znajdziesz niemal każdą piosenkę, która kiedykolwiek istniała. Jedyną wadą tego serwisu jest jednak fakt, że wymaga on stałego dostępu do Internetu. Co jednak, jeśli chcesz posłuchać muzyki offline? Darmowa wersja YouTube nie ma wbudowanej opcji pobierania piosenek.

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem w takim wypadku byłby zakup wersji Premium. Taka wersja strony oferuje pobieranie piosenek, aby następnie słuchać ich bez dostępu do Internetu. Daje ona również możliwość oglądania przy wyłączonym ekranie czy bez reklam, oszczędzając nam konieczności pobierania wtyczek czy programów blokujących reklamy.

Nie zawsze jednak mamy możliwość wydawania ustalonej kwoty każdego miesiąca, zwłaszcza jeśli z YouTube korzystamy raczej okazyjnie.

W sieci istnieje wiele różnych konwerterów, które wyodrębniają plik audio lub wideo z podanego przez nas adresu strony internetowej. Są one szczególnie przydatne, gdy chcesz pobrać jedną piosenkę bez zbędnego czekania. Większość z nich działa zarówno na komputerze, jak i telefonie, pozwalając Ci szybko cieszyć się ulubioną muzyką.

Kiedy jednak potrzebujesz większej ilości piosenek, przydać Ci się mogą aplikacje komputerowe. Pozwalają one na pobranie całych albumów poprzez możliwość wklejenia wielu linków na raz.

Konwertery online

Przeglądarkowe konwertery są zdecydowanie prostym i darmowym rozwiązaniem problemu ze słuchaniem muzyki offline. Do wyboru mamy wiele łatwo dostępnych opcji.

Jednym z najpopularniejszych konwerterów jest serwis YT1S.com. Oto poradnik krok po kroku, jak z niego korzystać:

1. Wejdź na stronę https://yt1s.com/

2. Wklej link do filmiku z muzyką, którą chcesz pobrać i kliknij „convert”

3. Wybierz potrzebny Ci format (mp4, mp3) oraz rozdzielczość

4. Kliknij „get link”, po czym „download”

5. Pobieranie piosenki powinno rozpocząć się automatycznie. Można znaleźć ją w folderze „Pobrane”.

Warto zauważyć, że strona ma jedynie wersję angielską. Zapewnia ona jednak nielimitowane, bezpieczne pobieranie bez rejestracji, przy jednoczesnym wsparciu dla platform takich jak Android, Windows, Mac, iPhone oraz Linux.

Oczywiście nie jest to jedyna strona. Na przykład serwis download4.cc, poza YT, oferuje możliwość pobierania dźwięków z Instagrama, Facebooka czy TikToka. Większość konwerterów oferuje intuicyjne, darmowe pobieranie piosenek, działające na podobnych zasadach jak podany wyżej przykład.

Programy do konwersji filmów z YouTube

Jeśli chcesz pobrać całą playlistę lub album muzyczny, zdecyduj się na program do konwersji. Przyda on się zwłaszcza, gdy robisz to często lub pobierasz pliki z serwisów oferujących hosting plików. Tutaj łatwiej jest również znaleźć opcję oferującą język polski, chociaż w przypadku programów oferujących jedynie język angielski obsługa jest równie intuicyjna i nie powinna sprawić problemów.

Niezwykle popularnym i prostym w obsłudze programem jest 4K Youtube to MP3 z serii 4K Download. Wystarczy kliknąć „paste link” i wkleić przygotowane wcześniej adresy stron. Program obsługuje linki nie tylko do YT – pobiera on również muzykę czy filmiki z Flickr, Vimeo oraz Dailymotion. Program poinformuje nas o zakończeniu pobierania, a plik pojawi się w zakładce „Output”. W aplikacji możemy również odtwarzać pobrane przez nas utwory.

Do innych programów należy JDownloader, który oferuje również wiele innych możliwości, takich jak odkodowanie skróconych linków, pobieranie filmów z usług premium czy rozpoznawanie kodów Captcha. Oferuje on również tworzenie reguł wykluczania linków czy ustalenie harmonogramu pobierania.

Czy pobieranie muzyki z Internetu jest legalne?

Jeśli obawiasz się, że to, co chcesz zrobić, jest nielegalne, przede wszystkim pamiętaj o przeczytaniu regulaminu serwisu YouTube. Dzięki zawartym w nim informacjom dowiesz się, do czego możesz wykorzystać muzykę pobraną z YT.

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy piosenka została udostępniona przez osobę posiadającą do niej prawa autorskie. Jeśli tak, droga wolna.

Pamiętaj jednak, że w pełni legalne jest jedynie korzystanie z muzyki w celach prywatnych. Dalsze jej udostępnianie oraz rozpowszechnianie jest już nielegalne, o czym warto pamiętać, jeśli jest się twórcą filmików, zamierzającym daną muzykę wykorzystać w swoim dziele.

Teraz wiesz już, jak pobrać muzykę oraz w jakim celu możesz jej używać. Bez dalszych obaw zacznij budować swoją kolekcję piosenek.