• Strona Główna
  • Header
  • Nie możesz się zalogować na Facebooka? Sprawdź możliwe przyczyny i poznaj rozwiązania
nie mogę się zalogować na facebooka

Nie możesz się zalogować na Facebooka? Sprawdź możliwe przyczyny i poznaj rozwiązania

Publikacja: on 13 października, 2021 0 3085Wyświetlenia

Facebook nadal jest najpopularniejszym i najbardziej zaufanym medium społecznościowym świata. Codziennie korzystają z niego miliony polaków. Choć zazwyczaj korzystanie z serwisu jest bezproblemowe – tak, jak w przypadku innych sieci społecznościowych, czasem coś może pójść nie tak. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się użytkownicy portalu, jest niemożność zalogowania się na ich własne konto. Co zrobić w takiej sytuacji?

Facebook – dlaczego nie można się zalogować?

Przyczyn tego, że straciliśmy możliwość zalogowania się na nasze konto jest bardzo wiele – od zapomnianego hasła po poważniejsze problemy. W niniejszym artykule omówimy kilka najczęściej występujących problemów z zalogowaniem się do serwisu. Poradzimy także, jak sobie z nimi radzić.

Opcja I: Zapomniane hasło

Być może najpopularniejszą “awarią” Facebooka uniemożliwiającą zalogowanie się jest utrata hasła. Wbrew pozorom zdarza się to większości internautów, a nie tylko osobom starszym czy nowym w social mediach.

Na szczęście, w tym przypadku rozwiązanie jest bardzo proste. W okienku logowania widnieje bowiem dodatkowa opcja, “nie pamiętamj hasła”. Wystarczy kliknąć w ten odnośnik, a następnie podać adres e-mail, na który ma zostać wysłana wiadomość e-mail z instrukcjami resetowania hasła. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jedynie kliknąć znajdujący się w mailu link, a następnie podać zupełnie nowe hasło, które odtąd służyło nam będzie do logowania (uwaga: nie może być identyczne z poprzednim).

Opcja II: Zablokowane konto

Czasami może się zdarzyć tak, że Facebook z różnych przyczyn zablokuje nasze konto. Przyczyny zablokowania nie zawsze mogą być do końca jasne (zwłaszcza, że decyzję podejmuje zautomatyzowany system AI), jednak najczęściej dzieje się to w przypadku, gdy firma uzna, że w jakiś sposób naruszyliśmy regulamin usługi; szczególnie gdy jesteśmy podejrzani o podszywanie się czy używanie fałszywego imienia i nazwiska W przypadku, gdy nasze konto zostało zablokowane – zostaniemy o tym powiadomieni w momencie próby zalogowania się.

Co zrobić w takiej sytuacji? W takim przypadku należy po prostu skontaktować się z pomocą techniczną serwisu z prośbą o ludzką weryfikację konta. Udostępniony do tego celu został specjalny formularz kontaktowy – takie zgłoszenie traktowane jest jako priorytetowe, choć, oczywiście, będziemy musieli udowodnić, że rzeczywiście jesteśmy tym, za kogo się podajemy. W przypadku zablokowania konta z innych powodów czasem możliwe jest jego odzyskanie z pomocą członka rodziny – o tym w dalszej części artykułu.

Opcja III: Nietypowe działania / Włamanie na konto

Czasem zdarzy się, że odkryjemy, że na nasze konto w serwisie Facebook ktoś po prostu się włamał. Świadczyć o tym mogą zmienione imię i nazwisko, data urodzenia, nieautoryzowane wiadomości wysłane znajomym. Najczęściej system automatycznie wykrywa dziwne działania na naszym koncie, jak np. logowanie z nietypowego miejsca i wysyła nam odpowiednie powiadomieni. Zdarza się jednak, zwłaszcza kiedy nie korzystamy z portalu zbyt aktywnie, że nasze konto zostaje całkowicie przejęte przez hakera. Co w takim przypadku?

Należy jak najszybciej skontaktować się z administracją serwisu. Tylko ona jest bowiem w stanie przywrócić nam dostęp do naszego konta. Oczywiście, aby odzyskać kontrolę nad kontem będziemy musieli przejść przez procedury autoryzacyjne Facebooka, aby potwierdzić naszą tożsamość.

Opcja IV: Awaria Facebooka

Jak pokazały wydarzenia z października 2021 (kiedy awarii uległy wszystkie należące do firmy Marka Zuckerberga portale internetowe) nic, nawet dostęp do Facebooka nie jest oczywistością. W przypadku awarii serwisu bardzo często niemożliwy okaże się sam dostęp do strony, nie mówiąc już o zalogowaniu się.

Oczywiście, w takim przypadku niewiele można zrobić. Musimy po prostu cierpliwie czekać, aż pełna funkcjonalność serwisu będzie przywrócona.

Odzyskiwanie konta Facebook dzięki członkowi rodziny

W niektórych przypadkach blokady konta, a także wtedy, gdy nie pamiętamy danych używanych do logowania się do systemu Facebooka, konto możemy odzyskać w jeszcze inny sposób. Musimy jednak skorzystać w tym celu z konta bliskiej nam osoby.

Następnie, po przejściu na nasz własny profil, klikamy w symbol trzech kropek pod zdjęciem w tle, a następnie wybieramy opcję “uzyskaj pomoc”. Z dostępnej listy wybieramy następnie opcję “odzyskaj profil” i postępujemy zgodnie z instrukcjami. Jeśli wszystko zrobimy poprawnie – również i dzięki tej metodzie zostanie nam przywrócony dostęp do konta.

  Header