Jak przerzucić zdjęcia z telefonu na komputer

Publikacja: on 14 października, 2021 0 1009Wyświetlenia

Najczęstszym powodem, gdy chcemy przenieść zdjęcia lub pliki z naszego telefonu jest zapełniona pamięć urządzenia, bądź obawa przed ich utratą. 

Dwa sposoby na przeniesienie zdjęć na komputer

Istnieją dwa, proste sposoby na przeniesienie zdjęć z telefonu na komputer w dowolnym czasie czy to za pomocą kabla USB, albo za pośrednictwem łącza Bluetooth. Nowszej generacji komputery są w stanie wykonać obie te opcje, lecz starsze egzemplarze mogą natrafić na problemy lub nawet niemożność przy przenoszeniu poprzez łącze Bluetooth.

Najprostszym i najszybszym sposobem spośród dwóch wymienionych należy przeniesie poprzez kabel USB

1. Zaczynamy od podłączenia kabla USB w odpowiednie wejścia w naszym komputerze oraz telefonie.

2. Na ekranie telefonu powinien wyświetlić się komunikat o ładowaniu przez kabel USB, jeżeli chcesz przenieść pliki lub zdjęcia powinieneś w „opcje USB” wybrać opcje „przesyłanie plików”.

3. Następnie na ekranie telefonu wyświetli się komunikat z zapytaniem o zgodę na udzielenie dostępu do danych Twojego telefonu. Klikasz „zezwól”.

4. Telefon zostanie połączony i wykryty przez Twój komputer, pozwalając Ci przeglądać zawartość urządzenia. Jeżeli jednak taka opcja nie wyświetli się na ekranie komputera, można zrobić to manualnie klikając w opcję „Ten komputer” i wybierając folder z nazwą modelu Twojego telefonu w oknie eksploratora plików. 

5. Następne, co robisz aby przesłać zdjęcia na swój komputer to kliknięcie dwukrotnie ikonę z nazwą telefonu, aby uzyskać dostęp do wewnętrznej pamięci lub do pamięci zewnętrznej. 

6. Z folderów wyświetlanych się na ekranie komputera wybierz katalog o nazwie „DCIM”, w którym powinien znajdować się podfolder „Camera” z zapisanymi przez Ciebie zdjęciami.

7. Zaznacz zdjęcia, które chcesz przenieść i skopiuj je na swój komputer, używając kombinacji klawiszy „Ctr+C” aby je skopiować lub za pomocą prawego przycisku myszy, wybierając opcję „skopiuj”.

8. Utwórz lub wejdź w wybrany przez Ciebie folder dostępny na Twoim komputerze i wklej skopiowane zdjęcia za pomocą klawiszy „Ctr+V” lub za pomocą prawego przycisku myszy, wybierając opcję „wklej”.

9. Zdjęcia powinny zostać skopiowane i wklejone w miejsce, które wybrałeś i od tej chwili możesz je swobodnie przeglądać. 

Przeniesienie zdjęć z wykorzystaniem łącza Bluetooth

Kolejnym sposobem na przeniesienie zdjęć na Twój komputer, jest opcja z użyciem łącza Bluetooth. Sposób ten jest równie łatwy, co przeniesienie przez kabel USB, ale proces ten wymaga cierpliwości, ponieważ Bluetooth potrzebuje więcej czasu, aby przenieść obrazy, przez ich wielkość. Łącze Bluetooth jest zatem niezawodne przy przeniesieniu np. Muzyki z Twojego telefonu. 

1. Zanim rozpocznie się etap pobierania, użytkownik powinien zadbać o to, aby łącze Bluetooth zostało włączone na telefonie, jak i na komputerze. Należy również upewnić się, że smartfon jest ustawiony, jako wykrywalny. Takie ustawienie można włączyć w „ustawienia Bluetooth” na telefonie. 

2. Na komputerze wchodzimy w „ustawienia” dostępne w menu start i szukamy ikony o nazwie „urządzenia”. 

3. Wybieramy opcję „Bluetooth” i zaczynamy parowanie urządzeń, szukając nazwy Bluetooth, który posiada Twój telefon. Po udanym połączeniu, urządzenie powinno widnieć jako „połączone” na ekranie komputera. 

4. Na pasku zadań powinna wyświetlić się ikona Bluetooth, klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję „odbierz plik”.

5. Następnie na telefonie otwieramy galerię zdjęć, zaznaczamy, które zdjęcia chcemy przesłać, wybieramy przycisk „udostępnij” i wybieramy spośród kilku opcji „Bluetooth”.

6. Szukamy nazwy naszego komputera i rozpoczynamy przesyłanie. Na koniec przenoszenia zdjęć wyświetli się komunikat, który zapyta, w jakie miejsce mogą zostać zapisane zdjęcia. Wystarczy wskazać lokalizacje pliku i gotowe. 

  Header