Kultowy ogórek Volkswagena. Co trzeba o nim wiedzieć?

By on 18 września, 2023 0 31 Views

W historii motoryzacji niewiele modeli zyskało równie kultowy status, co Volkswagen T2. Warto więc poznać go bliżej – tym bardziej, że dzięki możliwości wynajmu jest to naprawdę łatwe i tanie.

Volkswagen Transporter T2 – trochę historii

Volkswagen Transporter T2, znany także jako Kombi lub Bulli, zadebiutował na rynku w 1967 roku. Pierwsza generacja znacznie różniła się od następnych. Dopiero druga zmiany przyniosła samochód, który znamy z popkultury i dróg całego świata. Przednia szyba nie była już dzielona na dwie części, a samo auto zostało przedłużone o 100 milimetrów.

Model właściwie od początku cieszył się dużą popularnością. O zainteresowaniu Bulli najlepiej świadczy tempo produkcji. Już pok po premierze – w 1968 roku – z taśmy produkcyjnej zjechał dwumilionowy egzemplarz Transportera. Z kolei w 1971 roku ustanowiono kolejny rekord, wypuszczając na rynek 3-milionowego Transportera. Model był tak popularny, że potrzebne było znaczne zwiększenie zatrudnienia w fabrykach Volkswagena. W szczytowym momencie liczba pracowników zakładów wynosiła blisko 29 tysięcy osób. Już w latach 70 T2 cieszył się mianem wzoru transportu użytkowego. Wkrótce potem stał się też ikoną kultury i ruchu hippisowskiego, pojawiając się w niezliczonych filmach na czele z Forrestem Gumpem lub Scooby Doo.

Wszechstronny Volkswagen Transporter T2

Wydłużona sylwetka i wszechstronność wnętrza sprawiły, że T2 znalazł różnorodne zastosowanie na całym świecie – zarówno w użytku komercyjnym, jak i prywatnym. Jako ikona hippisowskiej kultury lat 60. i 70., Kombi stał się mobilnym symbolem wolności i alternatywnego stylu życia. Jego wszechstronność zapoczątkowała zastosowania od przewozu towarów po samochód kempingowy.

Warto jednak pamiętać, że jego podstawowym zastosowaniem przez długi czas był po prostu transport towarów lub osób. W tej roli T2 sprawdzał się doskonale. Już krótko po premierze model stał się symbolem niezależności i niezawodności. Prosta konstrukcja, wysoka jakość wykonania i części zamiennych oraz popularność umożliwiająca serwisowanie w różnych częściach świata uczyniły z niego ulubiony samochód przedsiębiorców działających w różnych branżach.

Wynajem Volkswagena Transportera T2

Dziś, mimo że od premiery T2 minęło 56 lat, model nadal cieszy się ogromną popularnością. Jego zastosowania mogą obejmować między innymi śluby, stylowe podróże, imprezy firmowe czy rekonstrukcje historyczne. Jeśli planujecie któryś z tych eventów w Warszawie lub Łodzi, możecie wynająć doskonale utrzymany egzemplarz na maciejstraus.pl. Kliknijcie w link, by dowiedzieć się więcej na temat tej oferty.

Volkswagen Transporter T2 to nie tylko samochód. To prawdziwa ikona kultury, a dla wielu również symbol wolności i stylu. Jego wszechstronność i niezawodność sprawiły, że znalazł szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach – od transportu towarów po podróże. Zainspirował pokolenia, stał się częścią filmów i symbolizuje ducha niezależności. Wynajmując go, możecie na własnej skórze poczuć magię tego modelu.