- Home
- Technologia
- Sklep internetowy – czy sposób jego wykonania ma znaczenie?

Sklep internetowy – czy sposób jego wykonania ma znaczenie?
Każdy przedsiębiorca chcący poszerzyć swoją działalność, decyduje się na wprowadzenie jej do wirtualnej rzeczywistości. Ma to na celu przede wszystkim przyciągnięcie nowych klientów, a co za tym idzie – zarobienie więcej pieniędzy.
Jak to się jednak zwykło mówić, początki zawsze są trudne. Z uwagi na zbyt dużą ilość konkurencji, ruch generowany na witrynie, nie jest od razu zbytnio zadowalający. Istnieje sposób, dzięki któremu w pewnym stopniu zapobiegniemy sytuacji słabych zasięgów.
Jak tworzy się sklepy internetowe?
Interesując się w przeszłości tematem stron internetowych mogliśmy zapamiętać, w jaki sposób się je wykonuje. Najbardziej klasyczną i wciąż używaną metodą jest oczywiście pisanie kodu HTML i CSS. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza strona będzie w pełni unikatowa i pozbawiona błędów w kodzie. Ważne jest natomiast rozsądne i umiejętne jej napisanie. Rozwiązanie to sprawdzi się wtedy, kiedy sami posiadamy podstawy html-a i jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z problemem napisania strony.
W przeciwnym wypadku, zlecenie napisania strony programiście od zera w HTML może być dla nas bardzo kosztowne. Marząc o ładnie wyglądającym sklepie internetowym, powstałym za mały budżet, zawsze możemy skorzystać z systemów CMS. Jest to metoda bardzo nowoczesna i służąca do graficznego wykonywania stron. Obecnie, większość stron bazuje właśnie na systemach zarządzania treścią. Często korzysta się w tym przypadku z gotowych szablonów, które poddaje się jedynie personalizacji.

Dlaczego CMS jest obecnie lepszym rozwiązaniem dla sklepów internetowych?
Prawdę mówiąc, HTML i CSS to klasyczne rozwiązanie, bez którego nie byłoby dzisiejszych systemów zarządzania treścią. Programy te w pełni bazują na powyższych językach, jednak są wyposażone dodatkowo w szatę graficzną. Obecnie jednak w przypadku prowadzenia sklepu internetowego, dużo bardziej opłacalne jest skorzystanie z CMS. Nie chodzi już nawet o sam budżet, a o dostępność w aktualizowaniu danych, co można w ten sposób wykonywać na bieżąco.
Każda strona wykonana graficznie, jest wyposażona w panel sterowania, dzięki któremu przedsiębiorca może w każdej chwili zaktualizować informacje o produktach czy usługach. Takiej możliwości nie gwarantują nam klasyczne rozwiązania, gdyż w celu zmiany czegokolwiek na stronie, należy szukać tego w kodzie i ponownie ładować na hosting.
Tworzenie spersonalizowanego e-commerce
Na podstawie powyższego opisu możemy wywnioskować, że tworzenie sklepów internetowych poprzez system zarządzania treścią jest znacznie tańsze, szybsze i mniej kłopotliwe. Co więcej, takie witryny mogą być łączone z różnego rodzaju systemami ERP, WMS czy APS. Łatwe jest również przyłączenie do nich różnorakich narzędzi Google. Każdy przedsiębiorca, względem rodzaju swojej działalności, może w sposób idealny dostosować ją do oczekiwań swoich i klienta. Należy również pamiętać o hostingu, który jest bardzo istotny w kontekście wyszukiwania strony w sieci. Najlepiej korzystać z usług udostępniania serwera, skupiających się wyłącznie na hostingu witryn stworzonych przy użyciu konkretnego CMS-a.