cennik prac murarskich

Cennik prac murarskich – na jakie wydatki trzeba się przygotować?

By on 31 sierpnia, 2022 0 185 Views

Dobranie odpowiedniej firmy budowlanej to dość czasochłonne przedsięwzięcie, do którego trzeba się solidnie przygotować. Kluczowe w tym wszystkim jest to, aby firma zatrudniała w swoich szeregach doświadczonych i kompetentnych fachowców, w tym m.in. murarza. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac warto zapoznać się z obowiązującym cennikiem, dzięki czemu zleceniodawcy będą mogli się przygotować na czekające ich wydatki.

Cennik prac murarskich – jak to wygląda w praktyce?

Trudno jednoznacznie ocenić to, ile konkretnie pieniędzy wyda się na zaplanowane prace murarskie, czy też na postawienie całego domu. Z biegiem czasu może się okazać, że potrzeba jeszcze więcej pieniędzy, aby budowany obiekt był dopracowany do perfekcji i spełniał wszystkie normy bezpieczeństwa. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się budowa ścian z betonu komórkowego. Dzieje się tak, ponieważ:

  • bloczki z betonu komórkowego są łatwe w obróbce,
  • fachowcom będą potrzebne podstawowe narzędzia,
  • tym sposobem można nieco skrócić czas budowy,
  • duże wymiary bloczków umożliwiają szybkie wznoszenie ścian.

Jak widać zalet takiego rozwiązania jest naprawdę sporo, a cennik budowy ścian z betonu komórkowego jest dość przystępny (więcej na https://building-companion.pl/blog/artykuly/po-budowie/cennik-budowy-scian-z-betonu-komorkowego/). Szacuje się, że jedna sztuka bloczku z betonu komórkowego kosztuje około 10-12 złotych. Inwestorzy powinni do tego doliczyć koszt zaprawy oraz kleju. Finalna cena murowania ścian waha się w granicach od 110 do 145 złotych za metr kwadratowy. Istotnym aspektem jest to, aby takie ściany zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Prace murarskie – ile to może kosztować?

Omawiane wyżej prace murarskie to zaledwie jedna z usług, na którą mogą się zdecydować potencjalni klienci. Warto tym samym dokładnie przeanalizować obowiązujący w wybranej firmie cennik prac murarskich i na tej podstawie zabrać się za przygotowanie odpowiednich środków finansowych. Dzięki temu po drodze nie dojdzie do żadnych opóźnień. 

Więcej na temat cen przeczytasz na https://building-companion.pl/blog/artykuly/po-budowie/cennik-prac-murarskich-w-2022-cala-polska/

Jeśli chodzi o pozostałe prace murarskie wypadałoby wiedzieć o tym, że skuwanie i usuwanie tynku może kosztować w okolicach 29 złotych za metr kwadratowy, położenie tynku akrylowego kosztuje około 55-65 złotych za m2, a tynku ozdobnego powyżej 70 zł za m2. Uzupełnianie ubytków w tynku po wyburzonych ścianach to koszt rzędu 70 zł za m2, wykonanie wylewki z materiałem 55 zł za m2, układanie cegły klinkierowej 75 zł za m2, docieplanie ścian zewnętrznych z materiałem 60-65 zł za m2, a obróbka otworów okiennych około 60 zł za metr kwadratowy. Wszelkie prace warto najpierw przedyskutować z wykwalifikowanymi fachowcami.