rejestratory CCTV

Dlaczego warto stosować rejestratory CCTV?

By on 21 kwietnia, 2022 0 585 Views

Projektowanie systemów bezpieczeństwa wymaga stosowania sprawdzonych i niezawodnych elementów instalacji monitoringu wizyjnego. W artykule odpowiadamy na pytanie, co to są i dlaczego warto stosować rejestratory CCTV w standardzie HD-TVI. Zapraszamy do lektury!

Co to są rejestratory CCTV w standardzie HD-TVI?

Na wstępie odpowiemy na pytanie, co to są rejestratory CCTV w standardzie HD-TVI. Produkty należące do tej kategorii to nowoczesne urządzenia służące do budowy hybrydowych systemów monitoringu wizyjnego, składających się zarówno z sieciowych kamer IP, jak i analogowych HD-TVI. Warto dodać, iż sprzęt kompatybilny z instalacjami analogowymi i cyfrowymi pozwala także na obsługę komponentów działających w technologiach AHD, HD-CVI oraz CVBS.

Rekordery HD TVI pozwalają na tworzenie analogowo-cyfrowych instalacji telewizji przemysłowej. Wysokiej klasy rejestratory CCTV w standardzie HD-TVI stanowią idealny wybór w sytuacji, gdy zamierzamy zmodernizować istniejący system monitoringu analogowego, bez całkowitej wymiany sprzętu na technologię IP. Hybrydowe urządzenia rejestrujące obraz z kamer video przyczyniają się do znacznej redukcji kosztów modernizacji istniejących rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

Jakie są zalety i zastosowania rejestratorów CCTV?

Nie ulega wątpliwości, że dostępne w sklepach internetowych takich jak sklep-ecsystem.pl rekordery video HD-TVI stanowią doskonały wybór w instalacjach monitoringu wizyjnego, łączących standardy analogowe i cyfrowe. Jakie są zalety i zastosowania rejestratorów CCTV?

  • Szerokie funkcjonalności pozwalające na czerpanie korzyści dostępnych dla systemów IP, wykorzystując zamontowane już kamery analogowe.
  • Możliwość efektywnej modernizacji istniejącej instalacji monitoringu wizyjnego, bez potrzeby całkowitej wymiany urządzeń video na rozwiązania sieciowe.
  • Szeroki wybór produktów oferujących szybki zapis, podgląd na żywo oraz archiwizację obrazu w wysokiej rozdzielczości 720p, 1080p, a nawet UHD 4K.

Warto dodać, iż wszystkie urządzenia oferują możliwość wpięcia do sieci komputerowej LAN, dzięki obsłudze protokołu TCP/IP. W efekcie otrzymujemy możliwość zdalnego zarządzania systemem monitoringu oraz podglądu obrazu na żywo z dowolnego miejsca a Ziemi z dostępem do internetu.

Na co zwrócić uwagę, kupując rejestratory CCTV?

Profesjonalne urządzenia do monitoringu wizyjnego w technologii hybrydowej HD-TVI cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Na co zwrócić uwagę, kupując rejestratory CCTV?

  • Urządzenie należy dobrać zgodnie z wymaganą liczbą kanałów. Warto przewidzieć, czy nie będziemy dołączać dodatkowych kamer w przyszłości.
  • Musimy oszacować, jak dużo miejsca potrzebujemy do zapisu archiwalnego obrazu na dysku twardym. Zależy to również od jego jakości – rozdzielczości.
  • Warto sprawdzić, czy rekorder video posiada wejścia oraz wyjścia potrzebne do naszego projektu oraz czy obsługuje technologie, z jakich obecnie korzystamy.

Decydując się na zakup rejestratora CCTV HD-TVI powinniśmy sprawdzić, czy oferuje interesujące nas możliwości zarządzania i zdalnego podglądu – przez aplikację mobilną czy oprogramowanie.

Bezpieczeństwo Twojego domu z rejestratorem CCTV

Współczesne instalacje zdalnego nadzoru wizyjnego pozwalają na skuteczną ochronę wartościowego mienia oraz osób przebywających na terenie posesji, domu jednorodzinnego, obiektu użytkowego czy zakładu przemysłowego. Wiele z nich powstało w czasie, gdy dominującą technologią była analogowa telewizja przemysłowa. Okazuje się jednak, że rejestratory CCTV w standardzie HD-TVI umożliwiają modernizację istniejących rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

Zdalny podgląd na żywo z dowolnego miejsca z dostępem do internetu, łatwe zarządzanie z poziomu aplikacji mobilnej czy oprogramowania komputerowego oraz wgląd do archiwum nagrań to jedne z funkcji nowoczesnych systemów monitoringu IP. Jeżeli chcesz rozszerzyć o nie funkcjonalność swojej instalacji, to wybierz bezpieczeństwo Twojego domu z hybrydowym rejestratorem CCTV w standardzie HD-TVI z oferty sklepu internetowego EC System!