• Home
  • IT/Komputery
  • Jak sprawdzić, czy zdjęcie znajduje się na innych stronach?
Jak sprawdzić, czy zdjęcie znajduje się na innych stronach?

Jak sprawdzić, czy zdjęcie znajduje się na innych stronach?

By on 14 października, 2021 0 488 Views

Jak sprawdzić czy zdjęcie jest z internetu

W obecnych czasach spora część naszego życia została przeniesiona do Internetu. Coraz więcej przedsiębiorstw umożliwia pracę zdalną, dzieci korzystają z pomocy naukowych znajdujących się w sieci, zamiast sięgnąć po encyklopedię.

Jednak największą popularnością cieszą się portale społecznościowe, na których większość z nas dzieli się swoim prywatnym życiem w postaci postów lub zdjęć. Niektórzy robią to wręcz automatycznie, zapominając przy tym o bezpieczeństwie.

Kiedy zachodzi potrzeba sprawdzenia, czy zdjęcia znajdują się na innych stronach?

Osoby, którym zależy na przeglądaniu ich profili w sieci przez inne osoby, muszą zadbać, by było, co na nich oglądać i czytać. Oznacza to, że profil musi być ciągle aktualizowany, dzięki czemu przyciągnie obserwatorów. W tym wypadku największym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia. W zależności od zainteresowań mogą to być fotografie danej osoby, z podróży lub przeczytanej książki. Bez względu na to, co zdjęcie przedstawia ci, którzy również chcą wykazać się w sieci, a nie mają własnego pomysłu, posuwają się po prostu do kradzieży.
W tym wypadku warto sprawdzić, czy zdjęcia autora nie pojawiły się na innych stronach, zupełnie mu nieznanych.
W mediach społecznościowych należy szczególną uwagę zwracać także na to, kogo przyjmuje się do grona znajomych. Wiele osób potwierdza zaproszenie nawet od zupełnie obcych ludzi. Szczególnie ci, którzy założyli profile, by były odwiedzane przez innych. Choć nie ma w tym nic złego, to czasami do znajomych zapraszają nas fikcyjne konta. Wykorzystując zdjęcie profilowe, można sprawdzić, czy zdjęcie nie zostało powielone z innego profilu lub strony.
Ostatnim przypadkiem, w którym warto sprawdzić, czy zdjęcie jest na innych stronach, jest chęć skorzystania z tych już dostępnych w sieci. Nie można wykorzystywać fotografii, których prawa autorskie zostały zastrzeżone przez autora. Na szczęście w tej sytuacji dużym udogodnieniem jest wyszukiwarka Google, która pozwala zawęzić kryteria wyszukiwania.

zdjęcie na innych stronach

Sprawdzenie, czy zdjęcie znajduje się na innych stronach, nie jest wcale takie trudne

Pierwszym sposobem na to, by sprawdzić, czy zdjęcie zostało wykorzystane na innej stronie, jest wszystkim znana wyszukiwarka Google. Wystarczy w nią wpisać frazę: wyszukiwanie obrazem, a pierwszy link przeniesie nas do odpowiedniej strony.
Zdjęcie można dodać za pomocą kilku możliwości:

  • Zamieszczenie linku. Jest to jedna z najprostszych metod. Wystarczy wkleić do wyszukiwarki adres URL zdjęcia, które ma zostać sprawdzone. Po jego umieszczeniu i wydaniu polecenia o wyszukiwaniu użytkownik zostanie przeniesiony na stronę, dzięki której uzyska wszystkie dostępne informacje dotyczące zdjęcia.
  • Zamieszczenie zdjęcia z dysku. Jeśli użytkownik wcześniej pobrał zdjęcie na komputer bądź po prostu należy do niego, wystarczy, że załaduje fotografię w wyszukiwarce i wyszuka o niej informację.
  • Przeciągnij i upuść. Jak sama nazwa tej opcji mówi, dostępne zdjęcie w Internecie można przeciągnąć do wyszukiwarki, następnie je upuścić i wyszukać dane, które go dotyczą.
bracketing


Oprócz wyszukiwarki Google pomocne mogą okazać się również rozszerzenia dostosowane do przeglądarek Chrome oraz Firefox. Po jego zainstalowaniu użytkownik ma możliwość wyszukać interesujące go zdjęcie tylko jednym kliknięciem! Ta metoda jest bardzo przydatna dla osób, które do Internetu wrzucają dużą liczbę zdjęć lub wykorzystują dostępne.
Można również pobrać z sieci darmowe programy, które porównują dodane zdjęcie z innymi dostępnymi i wyszukują te, które uznają za takie same.