Jakie drzwi PCV wybrać?

Publikacja: on 2 czerwca, 2022 0 314Wyświetlenia

Spójna stolarka okienna i drzwiowa to obowiązkowy element każdego projektu. Jeszcze zanim pojawią się mury Twojego nowego domu, warto zacząć się rozglądać w poszukiwaniu dopasowanych do siebie drzwi i okien. A jest w czym wybierać! Dziś opowiemy nieco więcej o konkretnym rozwiązaniu, biorąc na tapet drzwi PCV. Zapraszamy do lektury!

Co to są drzwi PCV?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym są takie drzwi. Drzwi zewnętrzne PCV są wykonane z tworzywa sztucznego, czyli zazwyczaj z polichlorku winylu. To materiał, który powstał już w XIX wieku, ale dopiero w XX został wykorzystany do tworzenia okien i drzwi. W Polsce pierwsze elementy stolarki wykonanej z tego materiału pojawiły się w latach siedemdziesiątych i praktycznie od razu stały się prawdziwym hitem.

Drzwi PCV zaczęły wypierać modele wykonane z drewna z kilku powodów. Po pierwsze były zdecydowanie tańsze od tego naturalnego materiału, a po drugie można było (i wciąż można) liczyć na ich wyjątkową trwałość. Drzwi z tworzywa sztucznego nie wypaczały się, nie wilgotniały, a farba, którą były pomalowane, nie łuszczyła się tak, jak na drewnie. Obecnie oczywiście drzwi drewniane są znacząco udoskonalone i nie ustępują jakością tym wykonanym z PCV, ale tworzywo sztuczne, ze względu na swoją cenę, wciąż jest bardzo popularne.

drzwi zewnętrzne

Czym się kierować przy wyborze drzwi PCV?  

Pierwszą kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest wygląd. Wybrane przez Ciebie drzwi PCV muszą pasować do okien, które wstawiłeś i dobrze prezentować się w otworze drzwiowym. Musisz wiedzieć, że drzwi wejściowe PCV to nie nudne, proste skrzydło. Znajdziesz na rynku sporo różnorodnych propozycji z dodatkowymi ozdobami, przeszkleniami i elementami dekoracyjnymi, które wyglądają naprawdę imponująco.

Ale wygląd to oczywiście nie wszystko. Niezwykle ważne są również zabezpieczenia, w które wyposażone są drzwi PCV. Polichlorek winylu jest dodatkowo wzmacniany, by udaremnić włamanie. Często modele zawierają również elementy stalowe czy aluminiowe, które jeszcze bardziej wzmacniają konstrukcję. Istotne jest także wypełnienie, możliwe jak najtrwalsze i wytrzymałe. Jeśli bardzo zależy Ci na właściwościach antywłamaniowych, możesz dobrać do swoich nowych drzwi również dodatkowe zasuwnice. Dzięki nim wzrośnie Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Drzwi zewnętrzne PCV – na co zwrócić uwagę?

Tym, na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie drzwi PCV jest także ich izolacyjność: zarówno termiczna, jak i akustyczna. Wysokiej jakości modele ograniczają utratę ciepła z wnętrza domu i zapobiegają przenikaniu zimna do środka, co przekłada się na realne oszczędności na ogrzewaniu.

Pamiętaj też o cenie: w przypadku drzwi PCV jest ona znacznie niższa niż dla drzwi aluminiowych czy drewnianych. Drzwi zewnętrzne PCV w niczym nie ustępują jednak modelom wykonanym ze wspomnianych materiałów, więc jeśli masz ograniczony budżet, będą doskonałym wyborem.

Dobrym krokiem jest postawienie na jednego producenta zarówno w kwestii drzwi PCV, jak i stolarki okiennej. Sprawia to, że całość dobrze się ze sobą komponuje, ale też ewentualne problemy znacznie łatwiej rozwiązać. Dzięki jednemu producentowi stolarki nie musisz się również martwić o terminy dostaw, gwarancję czy serwis: wszystko możesz załatwić wówczas w jednym miejscu.

W OKNOPLAST znajdziesz szeroki wybór okien i drzwi PCV, które posłużą Ci wiernie przez wiele lat i nie zawiodą Twoich oczekiwań. Nie dość, że doskonale zwieńczą wygląd Twojego wymarzonego domu, to dodatkowo ochronią przestrzeń przed nieproszonymi gośćmi. Z łatwością wybierzesz drzwi zewnętrzne PCV odpowiednie dla stylu architektonicznego, w którym powstał Twój dom. A jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze lub masz pytania, z pewnością uzyskasz wyczerpującą odpowiedź.