szybki iPhone 12

Wymiana szybki iPhone 12

By on 27 września, 2022 0 280 Views

Użytkownicy korzystający ze smartfona iPhone 12 chwalą go za nowoczesne rozwiązania technologiczne, doskonałe oprogramowanie i ogólną jakość wykonania. Świetnie prezentuje się także kolorowy wyświetlacz. Jednak wymiana szybki iPhone 12 jest dość skomplikowana. Jak wygląda serwisowanie?

Wymiana szybki iPhone 12 w punkcie serwisowym

Uszkodzenie szybki to jedna z najczęstszych usterek z jakimi borykają się użytkownicy smartfonów. Uderzenie lub upadek na podłogę może przy którymś kolejnym razie skończyć się jej pęknięciem. Ale to nie tylko kwestia popękanego szkła. Oprócz zewnętrznej szybki ekran składa się również z digitizera, czyli warstwy dotykowej oraz wyświetlacza, które także mogą ulec zniszczeniu.

Jednak nawet wymiana szybki iPhone 12 wymaga umiejętności oraz profesjonalnych urządzeń. Aby szybkę oddzielić od modułu wyświetlacza, stosuje się podciśnieniowy lub kriogeniczny separator umożliwiający uzyskanie niezbędnej temperatury -180°C. Nową szybę laminuje się do wyświetlacza identycznie, jak przy montażu fabrycznym. Służą do tego specjalistyczne plastry Mitsubishi OCA.

Niezwykle ważne dla zagwarantowania bezpieczeństwa smartfona jest zachowanie sterylnych warunków pracy.  Gwarantuje to używana w naszym autoryzowanym serwisie ScreenLab komora laminarna ALPINA. Stosujemy też najwyższe standardy, jeśli chodzi o zagrożenie ze strony elektryczności statycznej (ESD). Przy serwisie sprzętu elektronicznego nawet chwilowy skok napięcia spowodowany ESD może trwale uszkodzić smartfona. Dlatego wszystkie naprawy przeprowadzamy w specjalnych strefach ochronnych (EPA).

Warunki serwisu przy wymianie szybki iPhone 12

Nie w każdym przypadku wymiana szybki jest wykonywana. Przede wszystkim wyświetlacz i warstwa dotykowa nie mogą być uszkodzone. Łatwo to zweryfikować poprzez takie pojawiające się na ekranie nieprawidłowości, jak plamy, pionowe lub poziome kolorowe paski, przebicia widoczne na białym tle czy mruganie. Niesprawność wyświetlacza ma też miejsce, gdy warstwa dotykowa nie działa odpowiednio. W przypadku, gdy smartfon ma zbitą szklaną tylną obudowę trzeba również dokonać jej wymiany.

Przed dokonaniem usługi serwisowej właściciel telefonu powinien w formularzu podać PIN lub hasło odblokowujące. Dzięki temu pracownicy ScreenLab mogą zweryfikować stan urządzenia i prawidłowe działanie głośników, aparatu czy czujników.

Wymiana szybki iPhone 12 w ScreenLab

Już do wielu lat zajmujemy się naprawą smartfonów różnych marek, w tym firmy AppleWymiana szybki iPhone 12 wykonywana jest przez doświadczonych serwisantów. Jeżeli uszkodzeniu uległa jedynie szyba to tylko ona podlega wymianie. Twój smartfon zachowuje oryginalny wyświetlacz i warstwę dotykową. Całość usługi obejmuje również rozłożenie i ponowne złożenie sprzętu. W punkcie możemy też założyć ochronną folię hydrożelową z przodu i z tyłu telefonu.

W ScreenLab dbamy zarówno o jakość wykonania naprawy, jak i szybki czas realizacji. Oprócz serwisu na miejscu możesz też wysłać do nas smartfona za pośrednictwem kuriera, a my odeślemy Ci naprawiony telefon. Skorzystaj z naszej oferty!