karta podarunkowa

Karta podarunkowa – sprawdzony prezent na każdą okazję

By on 10 października, 2022 0 142 Views

Bony podarunkowe do różnych sklepów i serwisów to ogromne możliwości, jeśli chodzi o pomysł na prezent dla najbliższej osoby. Drogeria, spa, sklep odzieżowy, ulubiona platforma streamingowa – to tylko niektóre z opcji. Co sprawia, że warto postawić na karty podarunkowe, i gdzie można je kupić?

Bon podarunkowy jako prezent na gwiazdkę

Dawniej uznawane jedynie za wybór na ostatnią chwilę lub rozwiązanie na brak pomysłu, dzisiaj stanowią coraz atrakcyjniejszą alternatywę dla materialnego prezentu. Karty podarunkowe są aktualnie przyjmowane przez sporą część sklepów i serwisów online, dzięki czemu bardzo łatwo jest kupić trafiony i praktyczny prezent, który na pewno sprawi komuś radość. To dobry wybór zwłaszcza wtedy, gdy dobrze wiesz, czym dana osoba się interesuje, do jakiej drogerii chodzi najczęściej lub gdzie kupuje ulubione ubrania. Taki prezent na święta ma wiele zalet – na pewno warto postawić na tę opcję.

Jak działa karta podarunkowa?

Karta podarunkowa jest opłacona z góry i może posłużyć w roli środka płatności przy zakupie wybranych towarów w danym sklepie. Jej posiadacz musi tylko pokazać ją przy kasie – jeśli łączna wartość produktów przekroczy kwotę na karcie, można dopłacić różnicę w inny sposób. Tego typu bony charakteryzują się licznymi atutami: warto między innymi zaznaczyć, że możliwy jest zakup kart na różną kwotę. Co więcej, ze względu na fakt, że coraz więcej sklepów – także internetowych – decyduje się na karty podarunkowe na swoje usługi, wybór jest coraz większy.

Pomysł na prezent w Twoim osiedlowym sklepie. Gdzie kupisz kartę podarunkową?

Nie musisz daleko szukać, by znaleźć idealny prezent dla bliskiej osoby. Żabka od pewnego czasu ma w swojej ofercie karty podarunkowe do wielu internetowych serwisów usługowych, a także sklepów stacjonarnych. W punktach jednej z największych polskich franczyz znajdziesz bony m.in. do Google Play, Netfliksa, Allegro, Zalando, Spotify Premium czy Empiku – wybór jest naprawdę duży!

Karty podarunkowe – czym charakteryzuje się ten prezent na święta?

Przed zakupem warto zapoznać się z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi takiego prezentu. Należy pamiętać, że karta podarunkowa może mieć limit ważności – jest on określany z osobna przez każdy sklep i przeważnie wynosi 12 miesięcy. Można jednak znaleźć także bony bez określonego czasu na wykorzystanie. Każda karta podarunkowa ma określoną wartość, która jest równa kwocie zakupu. Realizacja najczęściej polega na wprowadzeniu kodu znajdującego się pod warstwą do zdrapania – wskazówki można zazwyczaj znaleźć na samej karcie.