Jaka ładowarka do samochodów elektrycznych

W co powinni zaopatrzyć się posiadacze samochodów elektrycznych?

Publikacja: on 22 października, 2022 0 336Wyświetlenia

Posiadasz już swój samochód elektryczny i zastanawiasz się co może być przydatne przy jego użytkowaniu? A może przed podjęciem decyzji chcesz dowiedzieć się więcej o niezbędnych akcesoriach? W poniższym tekście dowiesz się więcej o ładowarkach do samochodów elektrycznych i innych akcesoriach.

Co zrobić kiedy zależy Ci na szybszym ładowaniu auta? 

Ładowanie samochodu elektrycznego może zajmować dużo czasu. Szczególnie czasochłonne jest ładowanie przy użyciu zwykłego gniazdka. Zakładając, że samochód posiada baterię o pojemności 40 kW możemy obliczyć, że będzie potrzebować co najmniej 10 godzin do naładowania. Niektóre modele potrzebują jeszcze więcej czasu. Jednak mówimy tu o naładowaniu baterii do pełna, co nie jest konieczne przy zwykłym, codziennym użytkowaniu. 

Rozwiązaniem tego problemu może być instalacja systemu wallbox. Wallbox jest naścienną ładowarką do samochodów elektrycznych. Dzięki niej możliwe jest znaczne skrócenie czasu ładowania. Dzieje się tak dlatego, że pozwala na uzyskanie większej mocy ładowania, niż ładowarka podłączona do domowego gniazdka. Nie musisz się przejmować przestrzenią potrzebną do założenia takiej ładowarki – wallboxy to niewielkie urządzenia. Szukasz ładowarki odpowiedniej do twojego samochodu? Odwiedź sklep z ładowarkami do aut Chargeo.

Czego potrzebujesz, aby naładować samochód elektryczny?

Ładowanie samochodu elektrycznego nie wymaga posiadania specjalnych akcesoriów. Jaka ładowarka do samochodów elektrycznych będzie odpowiednia? Wystarczy zwykłe gniazdko, które znajduje się każdym domu i kabel, który powinien być dołączony do auta. Jeśli decydujesz się na instalacje systemu wallbox przyjrzyj się dedykowanym akcesoriom niezbędnym do montażu. 

Jak dbać o auto elektryczne? 

Samochody elektryczne są testowane pod kątem wszelkiego rodzaju opadów, dlatego bez obaw możemy udać się z nim na myjnię. Nie trzeba kupować specjalnych kosmetyków i chemii – można używać tej przeznaczonej do innych samochodów. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan napompowania opon ciśnieniomierzem. Jakiekolwiek opory toczenia mogą mieć wpływ na zużycie energii przez samochód elektryczny. Pamiętaj, aby prawidłowo ładować samochód. Jest to niezwykle ważne i wpływa na dłuższą żywotność akumulatorów.